9487
на 30.11.2015
Марсилия и Монако спретнаха голово шоу на Велодром

Тук можеш да откриеш игрите на efbet, в които се крие Extra Bonus (18+)

В истинско голово зрелище се превърна дербито от 15-ия кръг на Лига 1 между Олимпик (Марсилия) и Монако. Мачът, който се игра на стадион „Велодром“ не излъчи победител, но за сметка на това двата отбора си отбеляза общо шест гола и завършиха 3:3.

Марсилия поведе в резултата в 12-та минута след гол на Алесандрини. Монако успя да изравни резултата в 19-та минута, когато Фабио Коентрао центрира от фаул в наказателното поле на Марсилия, където Алмами Туре бе най-съобразителен и изравни резултата.

Марсилия можеше да излезе отново напред в резултата в 36-та минута, когато Миши Батшуай финтира защитник на Монако и стреля, но топката срещна десния стълб на вратата на Даниел Субашич.

Монако за сметка на това се възползва от своята възможност в 39-та минута и направи пълен обрат след втория гол в мача на Алмами Туре, който преодоля Карим Рекик, а след това отблизо вкара топката във вратата на Стив Манданда.

Марсилия успя да изравни резултата в 51-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Монако се получи разбъркване, а Карим Рекик подаде към Миши Батшуай, който отблизо не пропусна да вкара.

Монако отново излезе напред в резултата в 72-та минута, когато Елдерсон центрира в наказателното поле на Марсилия, където Фабио Коентрао засече топката с глава и я изпрати в долния десен ъгъл на вратата на Стив Манданда.

Марсилия успя да се върне отново в мача в 82-та минута, когато Лукас Окампос подаде към Н'Куду, който отблизо вкара за 3:3.

Монако можеше да се поздрави с крайния успех в първата минута на добавеното време на мача, когато Стефан Ел Шаарауи получи добър пас и навлезе в наказателното поле на Марсилия, но не успя да нанесе добър завършващ удар.

След зрелищното равенство Монако е седми в класирането с 24 точки, докато Марсилия е на 11-ата позиция с 19 точки.