5630
на 17.12.2012
Автор:   Мара Калчева

Барселона разгроми 4:1 Атлетико Мадрид

Лидерът Барселона разгроми втория в класирането Атлетико Мадрид с 4:1 в мач от 16-ия кръг на футболното първенство на Испания. С успеха каталунците събраха 46 точки и увеличиха аванса си на върха на 9 точки. Шампионът Реал Мадрид е трети с 33 точки. Домакините имаха огромно превъзходство при владеенето на топката, но трудно създаваха положения пред вратата на гостите. В 31-ата минута Атлетико използва своя шанс и поведе в резултата. Радамел Фалкао беше изведен в ляво в пеналта от Диего Коста и технично прехвърли Виктор Валдес, реализирайки 17-ия си гол за сезона в Примера дивисион. Каталунците отвърнаха пет минути по-късно със страхотно попадение на Адриано Корея, който получи пас от Андрес Иниеста по дясното крило и с изключителен удар по диагонала от 25 метра прати топката метра в горния ъгъл на Тибо Куртоа. Натискът на Барса даде резултат в края на полувремето. След центриране на Шави Ернандес от корнер от ляво и разбъркване в наказателното поле на столичани Хуанфран изчисти право към непокрития Серхио Бускетс, който от 6-7 метра стреля точно под гредата за 2:1. В 57-ата минута домакините на практика решиха всичко с трети гол. Алексис Санчес подаде на Лионел Меси, който преодоля Хуанфран и направи 3:1. Меси отново се разписа в 88-ата минута. Той се възползва от грешка на Диего Годин в наказателното поле на Атлетико, отне топката на бранителя, измъкна се сам срещу Куртоа и копна над плонжа на вратаря, за да реализира 25-ия гол за сезона в Примера дивисион и общо 90-и за календарната година.