Монтана се размечта за Купата на България

4098
на 24.05.2016

Целият 40-хиляден град не може да напълни дори стадион „Васил Левски”, но неговият отбор е на финал за Купата на България по футбол

Класирането на футболния отбор на Монтана на финала за Купата на България е събитие, което развълнува целия град, показа репортаж на Би Ти Ви. Мачът е тази вечер от 20,00 часа. С бюджет от 350-400 000 лева, осигурени от спонсори и с помощта на кмета на града, отборът ще се опита да направи чудото и да спечели престижния турнир.

Целият град има 40 000 жители и ако всички седнат на стадион „Васил Левски”, пак ще останат 3000 свободни места. Въпреки това хората тук са едни от най-ревностните фенове и посещаемостта на мачовете на отбора е над средната за страната. Сега мечтата е отборът на монтана да вдигне купата и да играе наесен в европейски клубен турнир.