Моци носи нова победа на Лудогорец в Австрия, отмениха два гола на "орлите"

9306
на 28.06.2017
Моци носи нова победа на Лудогорец в Австрия, отмениха два гола на орлите

Лудогорец надигра с 1:0 Университатя (Крайова) в четвъртата проверка за последните 7 дни на орлите в Австрия. Голът вкара Козмин Моци, който се разписа в 86-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Марселиньо.

Преди това пък реферите отмениха два гола на българския тим заради изключително спорни засади, предава Спортал. Румънците бяха най-близо до попадение в 53-ата минута, когато нацелиха напречната греда.

Старши треньорът на разградчани Георги Дерменджиев започна с променен стартов състав в сравнение с предишните проверки, в който фигурираха имената на младите Александър Василев и Ерол Дост. Като титуляр за Университатя стартира бившият защитник на ЦСКА Апостол Попов, а след почивката се появиха Радослав Димитров и бившият бранител на Лудогорец - Александър Барт. Христо Златински не записа минути, тъй като е контузен.

Първата по-сериозна възможност бе за българския тим. В 4-ата минута Жоао Пауло центрира от корнер към Игор Пластун, който стреля с глава, но в аут.

В 12-ата минута Мисиджан центрира от корнер, но сантиметри не достигнаха на Кишада да вкара в празната врата. Преди това румънците отправиха два шута към българската врата, но Ренан без проблем спаси.

До края на първото полувреме двата отбора заложиха предимно на битка в центъра на терена и головите положения липсваха за сметка на многото грешки при подаванията.

В началото на втората част в игра за Лудогорец се появиха Васил Симеонов, Марселиньо, Анисе, Вандерсон, Китов, Моци, Натанаел, Лукоки, Лукас Саша, Керчев и Кафу.

В 50-ата минута Лукоки вкара след центриране отляво, но попадението бе отменено поради спорна засада. Само 180 секунди по-късно Андрей Иван стреля технично от границата на наказателното поле и нацели напречната греда на разградската врата.

Постепенно Лудогорец наложи сериозно превъзходство и положенията започнаха да се редуват едно след друго.

В 75-ата минута опасен шут на Лукас Саша не намери целта. Малко по-късно Кафу опита да вкара с глава, но не уцели добре топката. В 82-ата минута отново Кафу имаше шанс да открие резултата, когато стреля от 7-8 метра, но в тялото на противников футболист. Секунди по-късно Кафу успя да вкара, но попадението отново бе отменено заради много спорна засада.

Логичното се случи в 86-ата минута, когато Марселиньо финтира двама бранители на румънците, които го фаулираха и Лудогорец получи право да изпълни дузпа. Зад топката застана Козмин Моци и след силен шут под гредата вкара за крайното 1:0.

ЛУДОГОРЕЦ - УНИВЕРСИТАТЯ 1:0