Мъри надигра Цонга, ще се изправи срещу Джокович на US Open

2662
на 02.09.2014

Анди Мъри се класира за 1/4-финалите на турнира от Големия шлем US Open, след като надигра със 7:5, 7:5, 6:4 Жо-Вилфред Цонга в осминафиналния сблъсък между двамата и така записа 10-ия си успех над французина в общо 12-те мача помежду им. След тази победа британецът си уреди среща със световния номер 1 Новак Джокович на четвъртфинала на турнира.

Мъри и Цонга направиха доста интригуващ сблъсък, но във всеки от сетовете в крайна сметка везните се накланяха в полза на британеца. В първите два сета след равностойна игра Мъри успяваше в края да пробие сервиса на своя съперник и така поведе с 2:0.

В третия сет двамата си размениха по един пробив и той вървеше гейм за гейм до 5:4 в полза на Мъри, когато с втори пробив той реши всичко в мача и затвори срещата в своя полза с 6:4.

За успеха на Мъри важна роля изиграха непредизвиканите грешки на неговия съперник, които бяха 43 срещу само 18 на шотландеца. Освен това Анди реализира и доста повече уинъри - 45:32. Така Мъри стигна до четвърти пореден четвъртфинал в Ню Йорк и общо пети в кариерата си.