ИЗВЪНРЕДНО В ПИК! Колосална драма с Гришо - титанична битка! В Монте Карло - Димитров... (ОБНОВЕНА)

95513
на 20.04.2018

Ето каква сума достигна Jackpot Cards, най-високият джакпот на efbet.com (18+)

Гришо Димитров постигна страхотна победа. В мач от 1/4-финалите на Мастърс 1000 турнира в Монте Карло Григор надви с 2:0 сета Давид Гофен (Белгия). 6:4, 7:6 (5) в отделните части. Уникален обрат на Гришо в сет номер 2, от изоставане с 1:5 гейма до спечелване на частта и срещата! Възможен е полуфинал между родния ас и великия Рафаел Надал, при положение, че Матадора надвие Тийм.

До първата почивка в сблъсъка не бяха осъществени пробиви, 2:1 гейма за Димитров. Последваха още 2 гейма в полза на подаващите. В този момент Гришо натисна турбото и проби на 15, повеждайки с 4:2.

Сервис-гейм на нула за Григор, затвърждаване на преднината - 5:2. Бързо подаване за Давид - 3:5.

Димитров сервира за сета - 0:15, 0:30, 15:30, 30:30, 40:30, равенство, ас - преднина за Гришо, равенство, точка за пробив, Гофен осъществи брейк. Резултат 5:4 за Григор.

Давид подава за оставане в частта - 0:15, 0:30, 0:40, 15:40, 30:40, точка за Гришо - Димитров материализира петата възможност за затваряне на сета! 6:4 за Григор.

Втората част започна по много неприятен за Гришо начин - 0:3 гейма (2 пробива в полза на Гофен). Бърз сервис-гейм за Давид Гофен - 4:0 гейма за белгиеца.

Григор обаче не се предаде в сет номер 2, стигна се до резултат 5:2 за Давид. В този момент Димитров върна единия брейк, намалявайки пасива си до 3:5. Бързо подаване за Гришо - 4:5.

Гофен отново сервира за сета - 0:15, 15:15, 15:30, 15:40, 30:40, 40:40, сетбол, равенство, сетбол, ново равенство, точка за пробив, отново равенство, сетбол, равенство, възможност за брейк, пак равенство, още една точка за пробив, брейк - 5:5, феноменален гейм!

Още един маратонски гейм, Димитров отрази няколко възможности за пробив и поведе с 6:5. Бързо подаване за Давид.

Белгиецът поведе в сета с 5:1, за да се стигне до 6:5 в полза на Григор, а след това - при 6:6, тенисистите влизат в ключов тайбрек!

7:5 точки за Димитров в дългия гейм. Победа с 2:0 сета!

Гришо Димитров ще играе на 1/2-финалите с Краля на клея Рафаел Надал (Испания) или Доминик Тийм (Австрия).

В момента Димитров живее в близост до кортовете в Княжеството. Мария Димитрова, майка на Григор, е в Монте Карло, за да подкрепи Гришо. Гофен пък се очертава сред  удобните опоненти за Димитров.

Гришо е пети в тенис-ранглистата при мъжете, Давид е десети във въпросното подреждане.

Григор достигне своя първи полуфинал на Мастърса в Княжеството и ще мери сили с Краля на клея или Доминатора от Австрия - за място във финала на престижната надпревара.

Любопитно е, че Григор Димитров и Давид Гофен в тандем се класираха за 1/4-финалите на състезанието на двойки в Княжеството. Във въпросната фаза ги чака двубой срещу Мате Павич (Хърватия) и Оливер Марах (Австрия). Мачът трябва да се проведе по-късно днес.