На Мондиала! Важен успех за "петлите"

55529
на 21.06.2018
На Мондиала! Важен успех за петлите

Франция победи Перу с 1:0 в двубой от Група "С" на световното първенство, игран на стадион "Екатеринбург Арена".

Двата отбора си размениха по едно полувреме, като футболистите на селекционера Дидие Дешан на моменти бяха доста колебливи. Въпреки това "петлите" стигнаха до успеха с гол на Килиан Мбапе в 34-ата минута.

Така Франция вече гледа към 1/8-финалите. "Петлите" са на първо място в карето си с актив от 6 точки. След тях е Дания с 4, Австралия с 1 и Перу с 0 пункта.

Първите минути определено бяха за южноамериканците, но "петлите" бързо се осъзнаха и поеха инициативата.

Между 11-ата и 14-ата минути Антоан Гризман, Пол Погба и Рафаел Варан имаха добра възможност да се разпишат, но топката така и не намираше целта. В следващите минути двата отбора демонстрираха сериозна борба за надмощие в средата на терена, като футболистите не предприемаха рисковани действия. В 31-ата минута Паоло Гереро бе прекрасно изведен в пеналтерията. Нападателят отправи силен удар с левия крак. Юго Лорис обаче показа класата си и с котешки рефлекс изби топката.

В 34-ата минута французите откриха резлутата. Оливие Жиру се опита да преодолее Хайесе. Топката рикошира в крака на Родригес и попадна в непокрития Килиан Мбапе, който с лекота прати кълбото във вратата - 1:0.

В 43-ата минута Лукаш получи прецизно подаване в наказателното поле и стреля незабавно. Хайесе обаче предотврати гола с брилянтно спасяване. Така първото полувреме завърши без повече голове. В началото на втората част перуанците бяха близо до изравняване на резултата. В 51-ата минута Педро Акино си опита късмета с удар от далечно разстояние. Топката обаче нацели дясната греда. В следващите минути футболистите на Перу вдигна оборотите и се настаниха трайно в половината на Франция. В 61- ата минута Андре Карийо също се пробва да затрудни Лорис от далечна дистанция.

Топката обаче не намери очертанията на вратата. В 68-ата минута Луиш Адвинкула си създаде добра възможност и шутира диагонално от границата на наказателното поле. Кълбото обаче мина на сантиметри от напречната греда. В 75-ата минута Джеферсън Фарфан нанесе атрактивен удар от движение в наказателното поле, но волето му премина малко встрани от дясната греда.

До края на срещата перуанците продължиха упорито да търсят поне изравняващо попадение, но това така и не се случи, акцентира "Гол".

Франция - Перу 1:0

Голмайстор: Килиан Мбапе (34)

Франция: Лорис, Павар, Варан, Юмтити, Лукаш, Канте, Погба (Нзонзи 89'), Матюиди, Гризман (Фекир 80'), Мбапе (Дембеле 75'), Жиру
Селекционер: Дидие Дешан

Перу: Хайесе, Адвинкула, Рамос, Родригес (Сантамариа 46'), Трауко, Санчес, Йотун (Фарфан 46'), Флорес, Карийо, Куева (Рудиас 82'), Гереро
Селекционер: Рикардо Гарека