На Мондиала! Голяма радост за "ацтеките"...

58091
на 23.06.2018
На Мондиала! Голяма радост за ацтеките...

Отборът на Мексико спечели и втория си двубой от Мондиал 2018. Съставът се наложи над този на Южна Корея с 2:1.

Точни за победителите в мача от Група "F" на "Ростов Арена" бяха Хавиер Ернандес и Карлос Вела - той се разписа след 26 минути игра, вкарвайки дузпа. Поредната за този Мондиал.

Ернандес пък реализира своето попадение номер 50 за представителния тим на страната. Постижение, което е без прецедент в историята на Мексико.

Чичарито и компания събраха актив от 6 точки и по този начин имат прекрасни шансове за продължаване напред в турнира.

Корейците записаха поражение в първия си мач от Швеция, докато Мексико измъкна победа срещу Германия.

Първото полувреме започна оспорвано и амбициозно и за двете единайсеторки, но малко по малко мексиканците наложиха териториален превес над опонента си.

Акциите за тима започнаха да се редуват една след друга, като Лаюн и Вела не спираха да притесняват бранителите на Южна Корея.

Натискът на Мексико бе очевиден, като ефектът от това не закъсня.

При поредния пробив по едно от двете крила се стигна до центриране, бранител на корейския състав откровено игра с ръка, а Мажич посочи бялата точка, дори без да се допитва до системата ВАР.

Зад топката застана Карлос Вела, който даде заслужено предимство на състава си в резултата.

Непосредствено след попадението за мексиканския тим дойде и може би най-опасната ситуация за опонента през първото полувреме. Сон бе изведен по чудесен начин срещу Очоа, понечи да стреля, но на два пъти защитници на Мексико протягаха крак и избиваха топката. Последва изпълнение на ъглов удар, но и след него изравнителен гол не падна.

Нещо повече - ако Лосано бе малко по-точен в изстрела си малко преди почивката, преднината на мексиканците можеше да бъде удвоена. Това обаче така и не се случи.

Вторите 45 минути не бяха от най-интересните за наблюдаване.

Корейците правеха всичко по силите си, за да се върнат в мача. Вместо да стигат до чисти ситуации за гол обаче, футболистите на тима оставяха сериозни празни пространства в отбраната си и само късметът ги спасяваше от нови голове във вратата им.

Този късмет обаче им изневери в 66-ата минута, когато със скоростна акция и професионално, майсторско отиграване, Чичарито покачи на 2:0.

С пропуски за Мексико се отличиха Вела и Гуардадо, като на два пъти и вратарят Чо демонстрира класата си и спаси своя отбор.

Корейците стигнаха до отбелязването на почетен гол в продължението на мача, когато Сон вкара за крайното 1:2.

Така Мексико временно оглави класирането в групата, преди изиграването на останалите мачове от тази фаза.

Двата отбора се бяха срещали и преди на световни финали, като през 1998 година мексиканците се наложиха с 3:1, акцентира "Топспорт".

САМО В ПИК TV! НСО дала секретна информация, че Гешев е следен от Мартин Нотариуса. Бившият главен прокурор: Потресен съм от некомпетентността на Атанас Славов! Борисов прави всичко само и само да не влезе в Магнитски (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! НСО дала секретна информация, че Гешев е следен от Мартин Нотариуса. Бившият главен прокурор: Потресен съм от некомпетентността на Атанас Славов! Борисов прави всичко само и само да не влезе в "Магнитски" (ВИДЕО)