81371
на 10.07.2018
НА МОНДИАЛА! Огромна радост за петлите!

Тук можеш да видиш най-новите казино игри от efbet (18+)

За трети път в своята история Франция се класира на финал на световното първенство по футбол!

Това стана факт след измъчена победа с 1:0 над Белгия. В герой за "петлите" се превърна Самюел Юмтити, който отбеляза единствения гол в напечения сблъсък. В спор за трофея отборът на Дидие Дешан ще срещне победителя от двойката Хърватия – Англия, които се изправят помежду си утре вечер.

Първото полувреме в Санкт Петербург беше равностойно, като тактическото надлъгване взе превес и чистите голови положения не бяха много. Вратарите Юго Лорис и Тибо Куроа пък спасиха всичко възможно и логично почивката дойде при резултат 0:0.

Малко след подновяването на играта Самюел Юмтити изведе Франция напред, след като се разписа с глава при корнер. Попадението окрили "петлите", които по-късно пропуснаха да удвоят преднината си и до голяма степен да убият интригата. Това обаче не се оказа фатално за френския тим, защото до края не падна нов гол и Франция спечели мача.

В състава на "петлите" Блес Матюиди се завърна след наказание и зае мястото на Корентен Толисо, който игра на неговата позиция срещу Уругвай (2:0). Атаката отново поведе Оливие Жиру, подпомаган от звездите Антоан Гризман и Килиан Мбапе.

Селекционерът на "червените дяволи" Робрто Мартинес заложи на Муса Дембеле на позицията на санкционирания Тома Мюние. В предни позиции отново действаха Еден Азар, Ромелу Лукаку и Кевин де Бройне, които преди няколко дни матираха Бразилия в Казан.

Белгия започна мача по-активно и задържаше повече топката в половината на "петлите". Атаките се развиваха основно по левия фланг, където Еден Азар и Кевин де Бройне на няколко пъти взаимодействаха отлично помежду си. При едно от подаванията им, звездата на Челси центрира остро, но Самюел Юмтити изчисти точно пред погледа на Ромелу Лукаку.

От своя страна французите разчитаха на пасове по широчина чрез Пол Погба. Точно с дълго подаване халфът на Манчестър Юнайтед изведе Килиан Мбапе през сърцето на белгийската отбрана, но Тибо Куртоа излезе навреме и изби. После "петлите" изпитваха сериозни трудности с високата преса на съперника и трудно изнасяха топката. При една такава ситуация Азар я отне и отправи диагонален удар към далечната греда, но Юго Лорис спаси.

По-късно капитанът на "червените дяволи" отправи истински снаряд, но Рафаел Варан блокира пътя на топката. В 22-ата минута Тоби Алдервейрелд стреля след изпълнение на корнер, но Лорис се разтегна и с нова ловка намеса спаси. Франция се разигра след 30-ата минута и стигна до няколко опасности, които пропиля, акцентира "Гол". Най-добрата възможност се откри пред младия Бенжамин Павар, който беше изведен от Килиан Мбапе на чиста позиция, но Куртоа спаси с крак.

Второто полувреме стартира мечтано за Франция. В 51-ата минута Антоан Гризман центрира от корнер, Юмтити надскочи Маруан Фелаини и с глава не остави шансове на Куртоа за 1:0! След гола "петлите" бяха във вихъра си и малко по-късно Мбапе с гениален пас с пета изведе Жиру сам срещу вратаря, но Муса Дембеле с решаващ шпагат спря нападателя.

След час игра Роберто Мартинес взе мерки и смени Дембеле с Дрис Мертенс. Това означаваше, че Де Бройне се връща в по-задни позиции. В 65-ата минута Фелаини изпревари Погба и засече мощно с глава, но покрай целта. 10 минути преди края Аксел Витсел отправи истински снаряд от движение и Лорис изби. До края не падна нов гол и Франция се класира на финал на световното първенство.

Франция – Белгия 1:0

Голмайстор: 1:0 Юмтити (51)

Франция: Лорис, Павар, Варан, Юмтити, Лука Ернандес, Канте, Погба, Матюиди, Гризман, Мбапе, Жиру (85-Нзонзи)
Селекционер: Дидие Дешан

Белгия: Куртоа, Алдервейрелд, Компани, Вертонген, Муса Дембеле (60-Мертенс), Фелаини (80-Караско), Витцел, Чадли (90-Батшуай), Де Бройне, Еден Азар, Лукаку
Селекционер: Роберто Мартинес