ИЗВЪНРЕДНО! Колосална драма в група "В"! "Ла Фурия"...

63625
на 25.06.2018
ИЗВЪНРЕДНО! Колосална драма в група В! Ла Фурия...

Испания се спаси от шокираща загуба от Мароко и стигна до 2:2 с помощта на ВАР. С късен гол на Яго Аспас Ла Фурия докопа точката, с която тимът дори завърши първи в групата с 5 точки заради равенството на Португалия с Иран. На 1/8-финала испанците ще играят с домакините от Русия.

Неприятното за тях обаче бе цялостното им представяне, което изобщо не бе на ниво. Мароко на два пъти повеждаше и определено победата нямаше да бъде незаслужена. Африканците останаха последни в групата с 1 точка, но показаха стойностен футбол във всеки от мачовете си.

В състава на Испания имаше една промяна, след като Фернандо Йеро заложи на Тиаго Алкантара на мястото на Лукас Васкес. Една промяна имаше и за Мароко - Саис стартира вместо Бенатиа.

Испанците очаквано овладяха инициативата, но без да създават положения в началото. В 7-ата минута се стигна до спречкване между Рамос и Амрабат, а малко след това Пике атакува много остро Саис и въпреки влизането си с двата крака с бутоните, му се размина дори без нарушение.

Всичко изглеждаше под контрола на европейците, преди в 14-ата минута те да бъдат шокирани. Иниеста и Рамос не се разбраха в центъра, топката бе отнета от Бутаиб, който напредна, измъкна се сам срещу Де Хеа и го преодоля технично с удар през краката! Невероятно начало на двубоя.

Радостта на мароканците обаче не продължи дълго, защото в 19-ата минута Испания изравни. Хубава атака завърши с извеждащо подаване към Иниеста в пеналта, той върна към Иско пред вратата и от 5-6 метра халфът на Реал Мадрид "разстреля" вратаря на съперника, реализирайки за 1:1, акцентира "Гол".

Инициативата бе на Ла Фурия, но испанците отново действаха без конценрация в защита и в 25-ата минута Бутаиб можеше да ги накаже отново, но оказал се пак сам срещу Де Хеа, този път вратарят спаси.

Последваха няколко нервни минути след груби действия на мароканците и жълти картони. Това накъса играта, а след това испанците потърсиха нов гол и в 37-ата минута Бускетс бе оставен сам при корнер на Иско, но с глава прати топката високо над вратата, правейки сериозен пропуск.

До почивката Коста пропусна при едно добро подаване на Иниеста и в крайна сметка след първите 45 минути резултатът бе равен.

След паузата ситуацията на терена не се промени. Испанците продължаваха да не бъдат убедителни пред вратата на съперника, а мароканците да чакат шанс на контра и при една от тях в 50-ата минута Де Хеа изпревари в последния момент включилия се Бусуфа, за да успее да избие.

В 55-ата минута шансът пак покри Ла Фурия. Този път Амрабат отправи страхотен удар с външен фалц с десния крак, но топката срещна гредата. В средата на второто полувреме бе ред на Мароко да трепери. Първо удар на Иско с глава бе избит от Саис пред голлинията, а след това Пике прати топката покрай вратата след корнер.

Този импулс обаче отмина и последваха нови безплодни минути, в които не се виждаше как испанците ще стигнат до гол. Вместо това попадението падна във вратата на европейците!

В 81-ата минута Зиеш стреля от въздуха и Пике изби в корнер, след който резервата Ен Несири се извиси мощно и с глава прати топката в мрежата, след като наскочи категорично Рамос. Испанците бяха в шок!

Те бяха на път да загубят преди в края щастието да им се усмихне. В 91-ата минута Карвахал центрира отдясно и Аспас отклони с пета в мрежата. Лайнсменът сигнализира за засада, но главният съдия получи информация от видео-асистента си, че има преразглеждане.

По същото време Иран изравни на Португалия, а след няколко нервни секунди голът бе зачетен, тъй като Аспас наистина бе на една линия с последния в защитата. Така Испания успя да докопа първото място в група В.

Испания - Мароко 2:2
0:1 Бутаиб 14'