НА СВЕТОВНОТО! Страхотна радост за "Трите лъва"

84438
на 07.07.2018
НА СВЕТОВНОТО! Страхотна радост за Трите лъва

След цели 28 години ходене по мъките националният отбор на Англия отново ще играе на полуфинал на световно първенство. Трите лъва успяха да пречупят коравия отбор на Швеция с 2:0 и отиват в битката за медалите на Мондиал 2018. Попаденията за успеха вкараха Хари Магуайър (30) и Деле Али (59).

Отново големият коз на английския селекционер Гарет Саутгейт бяха статичните положения. Без много да блестят в атака, англичаните прагматично и хладнокръвно стигнаха до двете си попадения. Много силен мач на вратата направи Джордан Пикфорд, който спаси всички удари в рамката и отчая шведските нападатели.

За последно английският отбор бе в топ 4 на света през 1990 г. на шампионата в Италия. Тогава британците загубиха злощастно полуфинала от Германия след дузпи (3:4), а след това паднаха 1:2 от "адзурите" в мача за трето място.

Двата отбора започнаха мача доста предпазвливо, в спокойно темпо, без излишни рискове в предни позиции. Очертаваше се тактическо надлъгване, в което голямото оръжие и на двата тима бяха статичните положения.

Почти всички ситуации пред двете врати идваха след центрирания от фаулове и корнери. В 19-ата минута Англия стигна до първото си по-сносно положение за гол. Добра контраатака завърши с опасен удар на Кейн от дъгата на наказателното поле, топката обаче профуча покрай дясната греда.

Шведите се мъчеха с високи топки да преодолеят английската отбрана, но не им се получаваше. В 30-ата минута дойде първият корнер за Англия в мача, който се оказа фатален за шведите. Йънг центрира от ъгловия удар, а защитникът Хари Магуайър надскочи Форсберг и с глава заби топката в мрежата.

Така британците вкараха за осми път от статично положение при 10 гола на Мондиал 2018 до момента. След откриването на резултата Англия пое контрола на мача, а шведите вместо да тръгнат по-настъпателно в атака, съвсем изгубиха острота в играта си.

В края на полувремето британците можеха да довършат съперника. Стърлинг се измъкна от шведската защита и излезе сам срещу вратаря, но не успя да преодолее Олсен, а при втория опит ударът му бе блокиран от противников защитник.

След почивката Швеция все пак показа, че няма да се предаде без бой и още в началото на второто полувреме стигна до първото си чисто положение. След поредното центриране Берг най-накрая надскочи английската отбрана и стреля с глава, но Пикфорд с чудесна намеса изби топката, акцентира "Гол".

Ентусиазмът на шведите постепенно намаля и Англия отново изнесе играта в половината на съперника. В 59-ата минута британците нанесоха решителния си втори удар. Продължителна атака завърши с чудесно центриране на Лингард в наказателното поле, където Деле Али изскочи от дълбочина и с глава опъна мрежата.

Последваха няколко отчаяни атаки на Швеция да се върне в мача. В 62-ата минута Клаесон получи топката фронтално в наказателното поле и стреля ниско, но Пикфорд с поредната си брилянтна намеса опази вратата си суха.

Малко след това отново стражът на Англия изби кълбото точно пред гредата след удар на Берг от точката за дузпа. Шведите като че ли се обезкуражха от силните изяви напротивниковия страж и до края на двубоя не намериха път към гола.

Така Англия ще играе на полуфинал на 11 юли в Москва срещу победителя от двубоя Русия - Хърватия.

Швеция - Англия 0:2

0:1 Магуайър 30
0:2 Деле Али 59

Швеция: Олсен, Крафт, Линдельоф, Гранквист, Аугустинсон, Клаесон, Ларсон, Екдал, Форсберг, Берг, Тойвонен
Селекционер: Яне Андерсон

Англия: Пикфорд, Уокър, Стоунс, Магуайър, Трипиър, Деле Али, Хендерсън, Лингард, Йънг, Стърлинг, Кейн
Селекционер: Гарет Саутгейт

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка
САМО В ПИК TV! Стойчо Стойчев предупреди за възможен страшен батак, ако Главчев подаде оставка: Всичко се счупи заради изказването на Борисов за външния министър (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Стойчо Стойчев предупреди за възможен страшен батак, ако Главчев подаде оставка: Всичко се счупи заради изказването на Борисов за външния министър (ВИДЕО)