КОМЕНТАРИ

27368
на 09.03.2017
Автор:   Калин Каменов

НАВРЪХ 8 МАРТ! Всички дами празнуват, радват се на внимание. Купон и веселба. Целувки и нежности, но… Мача започва в 21,45 часа. Барселона приема ПСЖ в среща реванш от Шампионската лига на „Камп Ноу“. Феновете на каталунците таят някаква надежда след гръмката загуба с 0:4 в Париж. Във футбола все пак всичко е възможно. Нали така казват оптимистите. Това е максима за всеки фен. 2:0 на полувремето за Барселона. Резултатът дава някаква надежда. 3:0 веднага след почивката, а това вече отваря очите и душите, че нещо може да се случи. Настроението се вдига.

Това може би е моментът, в който много дами са загубили половинките си, защото на „Камп Ноу“ нещо става. Падат голове.

Следва контра на ПСЖ и 3:1. Разочарование. Стадионът, разбирайте 80 000 зрители, са смълчани. (б.а.-на Барселона вече й трябват 6 гола, за да продължи)

Какво става? Защо? Точно сега ли? А играехме добре… Нещо за майката в стил Христо Стоичков. Нали го знаете – мадре и т.н.

Срещу нас седи жената, но през рамото й работи телевизора. Ей така, да не е скучно. Иначе си лафим, обръщаме й внимание. Нали е празник.

Минутата е 88-ма. Неймар прави 4:1. Нещо става.
- Мило, ще минеш ли малко по-така, че не се вижда телевизорът – молим с усмивка.
- Ма нали е празник – казва тя.
- Има 5 минути до края на мача. Ей сега свършва, мило – отвръщаме й с кавалерски тон.

91-ата минута дузпа за Барса и 5:1. Трибуните са в тотална еуфория, но само за миг.

Жената вече остава на втори план. 94-ата минута Барселона прави чудо – 6:1. „Камп Ноу“ изригва. 80 000 зрители са полудели. Прегръщат се и се целуват. Няма такова изживяване. Барса прави нещо, което никога не е правено в Шампионска лига. Печели мач с 6:1 и продължава, след като губи първата среща с 0:4.

Явно много сме извикали, защото дамата до нас е в ступор и пита какво става.
- Нищо мило, нищо. Просто станах свидетел на история във футбола, която никога преди това не се случвала.

Не е нужно да си фен на Барса, за да изживееш успеха им. Това е нещо невиждано, но се случи. Няма такъв мач, няма такава емоция, няма такова екстремно изживяване, няма такъв адреналин. Всичко е на макс.

И, да. Нали знаете, че има книги и филми, които искаме да гледаме втори и трети път - просто много ни харесват. Е, точно този мач е такъв. Може да се гледа втори и трети път. Изживяването винаги ще е на макс. Това е и причината футболът да е толкова велика игра.

И, да. Навръх 8 март! Сори, дами, но Барса-ПСЖ е по-добро дори от тройка… (имам предвид тройка с гарнитура, а всичко останало са просто празнични фантазии – б.а.)

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за вторник: Меркурий продължава своето ретроградно движение, Везните да внимават с финансовите документи САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за вторник: Меркурий продължава своето ретроградно движение, Везните да внимават с финансовите документи
ПИК TV! Тошко Йорданов: Факт е, че ПП са замесени в контрабандните канали. Какво ще кажат за пуделчето с пачките ПИК TV! Тошко Йорданов: Факт е, че ПП са замесени в контрабандните канали. Какво ще кажат за пуделчето с пачките