Наглост! Гръцки работодател, викнат в петрички съд, сипе обиди към уволнени служителки и българските институции
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Трима петрички съдии по граждански дела се видяха в чудо от поведението на грък, който се явява работодател на две служителки, завели дела срещу него за обезщетение поради арогантното му поведение. Днес делото приключи с решение въпреки, че двете съдийки – А. Бисеркова и Д. Хаджиева си направиха отвод. Това съобщи struma.com.
Скандалното съдебно заседание днес бе финализирано успешно от третия в състава на гражданските съдии, магистрат от РС – Петрич. И той като колегите си бе подложен на унизителното отношение на чужденеца в зала с постоянни те си претенции. Анастасиус С., който е управител на фирма до последно сипеше безпочвените си обвинения срещу всички български институции, наричайки ги с възможно най-грозните епитети.
Дори в съдебна зала, той си позволи да квалифицира двете си бивши служителки с грозни за произнасяне имена. В речника на гърка, не липсваха и обиди отправени към правораздавателните органи в България. Казусът, който се оказа изключително скандален е заради молбата на двете служителки във фирмата му да напуснат доброволно работата си при него. Това е станало на 14.11.2014 година. Едната е работила като гл-счетоводител, докато другата била дясната му ръка във фирмата.
След изтичането на предизвестието в едномесечен срок на 15.12.2014 година, гъркът решил да не се съобразил с молбата им и ги водил още няколко дни на работа. Едва на 16.12.2014 година, за да си отмъсти, той ги уволнил дисциплинарно с мотива, че те не идвали на работа. Това провокирало двете служителки да заведат дело за неправомерното си освобождаване от фирмата.
От тук и драмата на гърка в целия съдебен процес. Той се чувствал дискриминиран, нарушавали му човешкото достойнство и възнамерявал да се обърне към ЕС за защита на правата му. С днешното си решение на петричкия районен съд, той е осъден, че е уволнил незаконно двете си служителки и го признава за виновен. Съдът, обаче отхвърля иска на двете за обезщетение от бившия си работодател, защото напускането им е станало по тяхна молба, по доброволен начин.