Надал се класира за 1/4-финалите в Барселона

2042
на 25.04.2014

Световният номер едно Рафаел Надал се класира на 1/4-финалите на турнира в Барселона с награден фонд от 2,1 млн. евро, след като се наложи с 6:3, 6:3 над хърватина Иван Додиг. От схемата отпаднаха обаче четирима негови испански сънародници.

Надал не беше убедителен от началото на надпреварата в Барселона и стартира с трудна победа в сряда, но в четвъртък вечер изглеждаше доста по-уверен в собствените си сили. Той преодоля 37-ия в света Додиг за час и 23 минути и се класира на четвъртфиналите, където ще срещне своя сънародник Николас Алмагро в ранно повторение на финала от миналата година. Алмагро преодоля 1/8-финалите след 6:3, 6:3 над Фернандо Вердаско. Додиг се опита да се противопостави на Надал и успяваше да го прави в началото на мача, но испанецът проби сервиса на съперника в петия гейм, след като посрещна връщане на мрежата. Хърватинът върна бързо пробива, но Надал намери ритъма на своята игра в оставащите геймове и принуди Додиг да направи цели 15 груби грешки в първия сет. Лидерът в световната ранглиста беше по-уверен във втория сет, който затвори с четвърти пробив в мача. "Имам да свърша още много работа, но днешният мач със сигурност беше по-добър за мен от този в сряда. Чувствам се по-уверен и се движа далеч по-добре по корта", обясни Надал след мача в четвъртък вечер.

По-рано през деня в Барселона Кей Нишикори (Япония) победи Андрей Голубьов (Казахстан) с 6:0, 6:4, а Теймурас Габашвили (Русия) надви с 6:4, 6:2 Иниго Сервантес (Испания). Други трима испанци също отпаднаха. Това са Фернандо Вердаско, Томи Робредо и Алберт Монтанес.

ЕКШЪН В ПАРЛАМЕНТА: Бойко Рашков се спречка с депутати от ДПС, избяга от комисията за ОПГ-то в митниците! Йордан Цонев се закани да го съди. Хамид Хамид: Този купонясва с всички бандити в държавата (ВИДЕО) ЕКШЪН В ПАРЛАМЕНТА: Бойко Рашков се спречка с депутати от ДПС, избяга от комисията за ОПГ-то в митниците! Йордан Цонев се закани да го съди. Хамид Хамид: Този купонясва с всички бандити в държавата (ВИДЕО)