BG EN

Най-стабилната форма на управление е временна коалиция, твърди Райчев

ЧАС ПИК

Най-стабилната форма на управление е временна коалиция, твърди Райчев

6457
на 18.09.2014
Най-стабилната форма на управление е временна коалиция, твърди Райчев
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Най-стабилната форма на управление е временна коалиция. Такава прогноза направи за след изборите на 5 октомври социологът Андрей Райчев. Той заедно с политическия ПР Нидал Алгафари гостуваха в предаването „Лице в лице“ по бТВ.

препоръчано

Според Райчев възможната комбинация за временна коалиция е БСП И ГЕРБ, не е изключена, по думите му, и РБ + ГЕРБ. Фактор за политическите настроения според него се явяват и президентските избори през 2016 г. Четири години Борисов беше на власт и не пожела да направи нито една значима реформа. Всяка година, от взимането на властта на Борисов до Орешарски, завърши по един и същ начин – минус милиард и половина годишно. На всичкото отгоре дойде и КТБ, коментира Райчев.

Реформата е болезнена и тя е изглежда така - болниците на 2, железниците - половината маршрути ги няма и т.н., категоричен бе той. Ние отидохме отново в края на 80-те години, когато живяхме извън стандарта си и завършихме на минус 12 млрд., допълни социологът. Всички правеха лява партия, трябва да се направи дясна политика – да харчиш, колкото изкарваш. Левите не могат да си го позволят това, смята пък Нидал Алгафари.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО) ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО)
ново
Днес: 42
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК