Наполи без проблеми и на реванша в Ница

6252
на 23.08.2017

Отборът на Наполи се класира за груповата фаза на Шампионската лига. В плейофния кръг италианците се справиха с френския Ница. И в двата мача неаполитанците спечелиха с 2:0 и не оставиха съмнение, че заслужават повече да бъдат в основната фаза на най-силния европейски клубен турнир. В днешния реванш на Лазурния бряг Наполи отново, както на своя стадион преди седмица, надигра съперника и стигна до успеха с две попадения след почивката.

След нулево първо полувреме гостите откриха резултата в началото на втората част. Марек Хамшик намери по отличен начин, останалия без опека Хосе Кайехон, който сам срещу Йоан Кардинал от малкото наказателно поле нямаше как да сбърка. В следващите минути Наполи владееше спокойно топката, докато домакините трудно намираха правилния път към вратата на Хосе Рейна. Единствено резервата Игнатиус Ганаго бе оставен на чиста позиция, но вратарят спаси, предава Спортал. В самия край на мача Наполи стигна до втори гол. Фаузи Гулам напредна по лявото крило и намери Лоренцо Инсиние, който с премерен удар от границата на наказателното поле подпечата успеха на тима си.

Така Наполи се класира за четвърти път в груповата фаза на Шампионската лига и показа, че има амбиции, а и възможности за добро представяне в надпреварата. Ница от своя страна за втора поредна година ще пробва късмета си в групите на Лига Европа.

НИЦА - НАПОЛИ 0:2