НЕВЕРОЯТЕН УСПЕХ! България удари световните шампиони във Варна

Волейбол

11087
на 09.06.2017

Волейнационалите на България стартираха отлично в двубоя си срещу световните шампиони от Полша в мач от I кръг на турнира в Група Е1 на Световната лига във Варна.

Възпитаниците на Пламен Константинов поведоха с 3:2 след технична атака на Николай Пенчев от зона 2 над блокадата на Полша. България поведе с 6:3 след атака на Тодор Скримов по диагонала от зона 4. Ас на Николай Николов и 7:3. Първото техническо прекъсване в първата част дойде при 8:3 за България. Ас на Виктор Йосифов и 12:6 за България. Цветан Соколов атакува мощно за 15:9. Второто техническо прекъсване дойде при 16:10 за България. Ас на Тодор Скримов направи резултата 18:11. Изключителен блок на Николай Николов - 22:12. Страхотна комбинация Георги Братоев - Николай Николов и геймол за България 24:14. 25:16 за България в първия гейм след като Бартоломей Лемански би сервис в мрежата.

Резултатът във втората част бе равностоен до 3:3. Полша поведе с 5:3 след грешка на Тодор Скримов. Ас на Михал Кубяк и 7:3 за гостите. Страхотна атака на Тодор Скримов намали резултата до 4:7. Полша поведе с 8:4 при първото техническо прекъсване. Две поредни страхотни атаки на Цветан Соколов и 7:10. Нова страхотна комбинация в атака и България намали до 10:12. Страхотен двоен блок на Николай Николов и Цветан Соколов - 11:13. Тодор Скримов би сервис в мрежата и 13:16 при второто техническо прекъсване. При 14:18 Пламен Константинов взе прекъсване за България. При 15:20 Георги Сеганов замени Георги Братоев. Атака на Виктор Йосифов намали резултата до 18:23. Тодор Скримов би сервис в мрежата и Полша спечели втората част с 25:20.

Георги Сеганов започна в шестицата на България в началото на третата част. Третата част започна със страхотно спасяване в защита на Теодор Салпаров, след което България изравни за 2:2. Атака на Бартош Курек даде преднина от 2 точки за Полша - 5:3. Николай Пенчев атакува по правата от зона 4 и 5:6. “Дружина полска” поведе с 8:5 при първото техническо прекъсване. "Лъвовете" успяха да изравни при 8:8, но Полша веднага си върна преднината при 11:8 след атака на Михал Кубяк последвана от успешни блокади на Бартош Курек и Карол Клос. Грешка в атака на Николай Николов - 12:8 и тайм-аут за Пламен Константинов. Играта продължи точка за точка до 14:10, след което българите върнаха две точки за 14:12 след грешка на Бартош Курек и контра блок-аут на Цецо Соколов. Втората техническа пауза пък дойде при 16:13 за световните шампиони след грешка от сервис на Тодор Скримов. Пламен Константинов взе второто си прекъсване в гейма при 13:18.При 14:18 капитанът на Полша Михал Кубяк стъпи на крака на либерото на “Дружина полска” Павел Заторски и изкълчки глезен. След кратко прекъсване Александер Сливка замени контузения Кубяк. Страхотен пайп на Тодор Скримов и 16:20. Розалин Пенчев се появи в игра на мястото на Тодор Скримов и намали до 18:23. Атака на Цветан Соколов спаси първия геймбол при 19:24. При следващия начален удар диагоналът ни прати топката в аут и Полша затвори гейм с 25:19.

Георги Братоев се завърна в игра в началото на 4-ата част. Полша поведе с 6:4. Мощна атака на Цветан Соколов намали до 6:7. Технична атака на Николай Пенчев донесе равенството в резултата. Давид Конарски изведе Полш с точна напред при първото техническо прекъсване. България успя да поведе с 9:8 след добра изява на Георги Братоев. Страхотно посрещане на Николай Пенчев даде възможност да намери Розалин Пенчев на единичен блок в зона 4 и той не сгреши 10:9. Цветан Соколов намери пролука в тройната блокада на Полша - 11:12. Сервис на Цветан Соколов в мрежата - 11:13. Отлична комбинация Георги Братоев - Виктор Йосифов 12:13. Мощен сервис на Розалин Пенчев и великолепна контраатака на Виктор Йосифо - 13:13. България поведе с 14:13, след грешка на Карол Клос. Фернандо Де Джорджи взе прекъсване за Полша. Сервис в мрежата на Карол Клос - 15:14. Поляците изравниха при 15:15. Мощен сервис и атака на Давид Конарски изведе Полша с 1 точка напред при второто техническо прекъсване 16:15. Блокаут на Давид Конарски и “Дружина полска” дръпна с 18:16. Цветан Соколов намали до 17:18 след атака на Цветан Соколов. Светослав Гоцев се появи в игра на изпълнение на сервис. България намали до 19:20, след като поляците задържаха топката. Розалин Пенчев атакува мощно по блокадата от зона 4 - 20:21. Тодор Скримов замени Цветан Соколов и изселя бомбен сервис, който доведе до 21:21. Скримов би сервис в мрехата - 21:22. Братош Курек атакува над блокадата ни и България поведе с 23:22. България стегна до геймбол при 24:23, след като Георги Братоев чудесно пусна топката в полето на Полша. Грешка в полето на гостите донесе успеха на България в 4-ата част.

БЪЛГАРИЯ - ПОЛША 2:2 (25:16, 20:25, 19:25, 25:23)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Цветан Соколов, Николай Пенчев, Тодор Скримов, Теодор Тодоров, Николай Николов - Теодор Салпаров-либеро

Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ

ПОЛША: Фабиан Джизга, Давид Конарски, Бартош Курек, Михал Кубяк, Матеуш Биениек, Бартоломей Лемански - Павел Заторски-либеро

Старши треньор: ФЕРНАНДО ДЕ ДЖОРДЖИ.

Спортал.бг

Доц. Борислав Цеков съсипващо пред ПИК TV: Вотът на недоверие минава всякакви граници! Ето защо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков съсипващо пред ПИК TV: Вотът на недоверие минава всякакви граници! Ето защо (ВИДЕО)