Невероятна драма! "Ливърпул" отстрани "Мидълзбро" след продължения и общо 30 дузпи

7722
на 24.09.2014
Невероятна драма! Ливърпул отстрани Мидълзбро след продължения и общо 30 дузпи

Отборът на Ливърпул отстрани Мидълзбро след изключителна драма на "Анфийлд" в мача от 3-ия кръг на Купата на Лигата в Англия. Двата тима направиха страхотно зрелище, което ще остане в историята. В редовното време те си размениха по един гол дело на Джордан Роситър в 10-ата и Адам Рийч в 63-ата минута. След това в продълженията домакините отново взеха преднина чрез Сусо в 108-ата минута, но в допълнителното време на второто продължение гостите спечелиха дузпа и Патрик Бамфорд вкара за 2:2. Така рулетката на дузпите трябваше да реши всичко, но и там нещата се развиха по възможно най-драматичният начин, като двата тима изпълниха общо 30 дузпи преди да определят победителя, а това бе отборът на Ливърпул след 14:13 точни удара от бялата точка.

Срещата започна отлично за Ливърпул и още в 10-ата минута домакините откриха резултата. Тогава неразбирателство в отбраната на гостите доведе до сблъсък между защитник и вратаря, след това Рики Ламбърт стреля, но ударът ме бу спасен, за да се стигне до нов изстрел на Джордан Ростлер от далеч в опразнената врата за 1:0. Мърсисайдци обаче не довършиха съперника и в крайна сметка позволиха да се стигне до изравняване.

В 63-ата минута след центриране от фаул Рийч с глава простреля вратата на Симон Миньоле за 1:1. В крайна сметка редовното време завърши при този резултат и се наложи да се играят продължения. В тях обаче домакините бяха далеч по-свежият отбор и видимо повече търсеха гола, който дойде в 108-ата минута, когато след разбъркване пред вратата на Мидълзбро Сусо бе най-съобразителен и успя да промуши кълбото във вратата за 2:1. И когато изглеждаше, че мърсисайдци ще спечелят мача, в последната минута на продълженията Коло Туре извърши нарушение срещу нахлуващия на скорост в наказателното поле Патрик Бамфорд, който сам реализира отсъдената дузпа и направи резултата 2:2, пише "Спортал".

Така се стигна до изпълнение на дузпи. Там героят за гостите Бамфорд направи първия пропуск за своя тим, но пък при решителната пета дузпа Рахийм Стърлинг също пропусна за Ливърпул и позволи на Мидълзбро да остане в мача. След това двата тима показаха страхотни нерви от бялата точка, като се наложи всички играчи да изпълнят дузпи и всички се справиха перфектно, включително и вратарите. Тогава започнаха повторни изпълнения и чак тогава Алберт Адома пропусна 15-ата дузпа за своя тим и така подари победата на мърсисайдци.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка
САМО В ПИК TV! Стойчо Стойчев предупреди за възможен страшен батак, ако Главчев подаде оставка: Всичко се счупи заради изказването на Борисов за външния министър (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Стойчо Стойчев предупреди за възможен страшен батак, ако Главчев подаде оставка: Всичко се счупи заради изказването на Борисов за външния министър (ВИДЕО)