Волейбол

7191
на 05.02.2018

Ето каква сума достигна Jackpot Cards, най-високият джакпот на efbet.com (18+)

Волейболният шампион Нефтохимик 2010 (Бургас) продължава да е еднолично начело във временното класиране на Суперлигата на България. Момчетата на Найден Найденов надделяха много трудно като гости на ЦСКА с 3:2 (25:16, 26:24, 30:32, 22:25, 15:10) в дербито на 17-ия кръг, играно вчера в зала "Васил Симов".

Така шампионите останаха начело в таблицата с 14 победи, 3 загуби и 43 точки. ЦСКА пък се смъкна на 3-о място с 12 победи, 5 загуби и 40 точки. В следващия 18-и кръг Нефтохимик приема Левски, докато "червените" гостуват на Черно море (Варна). Срещите са в петък (9 февруари).

Волейболистите на Нефтохимик взеха категорично първия гейм с убедителното 25:16. Втората част беше далеч по-оспорвана. Треньорът на армейците Александър Попов направи две промени в тима си. На мястото на разпределителя Владимир Станков се появи Стефан Стоянов, а Яни Георгиев замени Христо Цветанов. В края шампионите имаха аванс от две точки, но ЦСКА изравни при 24:24. Последва сервис на "червените", който бе отсъден в аут, което предизвика гнева на зрителите в залата и играчите. Грешка при мрежата за домакините донесе необходимата точка, с която бургазлии спечелиха с 26:24. В средата на третия гейм Валентин Братоев се контузи и бе заменен от Андрей Николов. Тази част предложи доста оспорвани моменти, особено в края, като ЦСКА не позволи срещата да приключи. "Червените" спасиха три мачбола преди да направят блокада за 32:30, с което намалиха изоставането си на 1:2.

Треньорът на Нефтохимик Найден Найденов потърси промяна. Денис Карягин и Петър Христов се появиха на полето за сметка на Андрей Николов и Жани Желязков. В четвъртия гейм армейците имаха аванс от 6 точки при първото техническо прекъсване 8:2. Постепенно бургазлии, обаче, наваксаха изоставането си и изравниха при 12:12. В края ЦСКА дръпна с 3 точки при 23:20, а междувременно Валентин Братоев се завърна в игра за шампионите. В крайна сметка "червените" спечелиха с 25:22 и пратиха срещата в тайбрек. В петия решителен гейм Нефтохимик поведоха с 7:1 и въпреки усилията на ЦСКА задържаха аванса си до крайното 15:10 и 3:2 в своя полза след силна атака Георги Петров.

Именно Георги Петров (1 блок, 3 аса, 56% ефективност в атака и 26% позитивно посрещане) и Жани Желязков (2 аса и 47% ефективност в атака) станаха най-полезни за Нефтохимик с 19 и 18 точки за победата. За ЦСКА над всички бе Пламен Шекерджиев с 26 точки (1 ас и 53% ефективност в атака), но и неговите усилия не бяха достатъчни за успех.

ЦСКА - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 2:3 (16:25, 24:26, 32:30, 25:22, 10:15)
ЦСКА: Пламен Шекерджиев 26, Христо Цветанов 3, Красимир Гайдарски 9, Ивайло Стефанов 12, Тодор Костов 8, Владимир Станков 1 - Мартин Божилов–либеро (Яни Георгиев 5, Стефан Стоянов 5)
Старши-треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ
НЕФТОХИМИК 2010: Георги Братоев 8, Илия Петков 12, Валентин Братоев 5, Жани Желязков 18, Георги Петров 19, Николай Къртев 12 - Теодор Салпаров–либеро (Димо Димов, Васил Атанасов, Андрей Николов, Денис Карягин 1, Петър Христов 5)
Старши-треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ.

Статистика: Боян Пантелеев (скаутмен на ЦСКА)