Новак Джокович с велик обрат срещу коравия Андерсън

5558
на 07.07.2015

Новак Джокович успя да завърши успешно обрата си срещу Кевин Андерсън и да се класира за четвъртфиналите на Уимбълдън. Действащият шампион навакса изоставане от 0-2 в сетовете и изравни резултата, след което двубоят в понеделник бе прекратен заради настъпилата тъмнина.

Днес мачът се доигра, а началото му, предвидено за 15:00 ч. наше време, бе отложено с около половин час заради преваляване над югозападен Лондон, след което сърбинът го приключи след един пробив, който направи разликата.

Решителната пета част започна с два убедителни гейма за сервиращите, след което с отлична игра на ретур Ноле навакса изоставане от 40-15 в третия гейм, за да стигне до дюс, но сервисът на южноафриканецът отново заработи във важен момент.

С двойна и непредизвикана грешка на Джокович от форхенд световният №14 поведе с 0-30 в четвъртия гейм, а с нова неточност на сърбина стигна до две точки за пробив при 15-40. Новак обаче не се огъна в трудната ситуация и удържа.

Още един труден сервис гейм изигра световният №1 за 3-3, като Андерсън печелеше далеч по-лесно подаванията си. тенденцията се запази и след като спечели сервис гейма си за 5-4 Андерсън се доближи на четири точки от сензацията.

Гейм на нула обаче беляза изравняването за 5-5, а после Джокович впрегна всичките си усилия да направи така важния пробив. Той бе улеснен от двойна грешка на Андерсън за 15-30, а с още една достигна до два скрити мачбола. С неверотен уинър брейкът стана факт, след което Ноле затвори така оспорвания осминафинален мач, наваксвайки от 0-30.

В спор за място на полуфиналите той ще се изправи срещу Марин Чилич, който вчера елиминира Денис Кудла. Джокович води със смазващото 12-0 в общия баланс срещу хърватина, когото победи миналата година по пътя към втората си титла от Уимбълдън.