Обамеянг вкара, но Борусия започна контролите със загуба

5596
на 12.07.2017

Ето каква сума достигна Jackpot Cards, най-високият джакпот на efbet.com (18+)

Първата предсезонна контрола на Борусия (Дортмунд) приключи със загуба. “Жълто-черните” отстъпиха с 2:3 на Рот-Вайс Есен, а точни за тима на Петер Босбяха Пиер-Емерик Обамеянг и Усман Дембеле, за които усилено се твърди, че може да напуснат “Сигнал Идуна Парк”.

Борусия игра с два изцяло различни състава в двете полувремена, но Бош не промени схемата 4-3-3. Двубоя пропуснаха контузените Марко Ройс, Рафаел Герейро, Шинджи Кагава и Юлиан Вайгъл, участвалите на европейското първенство за младежи Махмуд Дахуд и Максимилиан Филип, както и получилите по-дълга почивка Микел Мерино и Роман Вайденфелер, предава Спортал. Възстановилият се след продължително лечение Марио Гьотце също не игра.

13 500 зрители изгледаха мача в Есен и видяха гол още в 3-ата минута. Тогава силен удар на капитана на домакините Байерн изненада Роман Бюрки и топката се озова в мрежата. В средата на полувремето новото попълнение Йомер Топрак отклони към Обамеянг и габонският нападател изравни. В 40-ата минута обаче Рот-Вайс Есен отново излезе напред в резултата, отново с попадение на Байер.

Марк Бартра и на три пъти Дембеле направиха сериозни пропуски в началото на второто полувреме, но французинът все пак се реваншира с точен изстрел в 63-ата минута от дузпа. Малко преди това Платцек бе вкарал трети гол за домакините.

Борусия (първо полувреме): Бюрки; Паслак, Сократис, Топрак, Шмелцер; Шахин; Дурм, Ванер; Мор, Обамеянг, Шюрле
Борусия (второ полувреме): Райман; Пишчек, Бартра, Суботич, Загаду; Бендер; Копач, Кастро; Пулишич, Исак, Дембеле