Олимпиакос шокира Ювентус и го прати в нокдаун

2438
на 23.10.2014

Отборът на Олимпиакос надигра с минималното 1:0 Ювентус в двубоя помежду им от група "А" на Шампионската лига. Домакините записаха ценни три точки в актива си и в същото време поставиха съперника си в нокдаун, като "старата госпожа" записа втора поредна загуба в групата и ситуацията за тима в оставащите три мача става доста сложна, ако иска да продължи напред. Единственото попадение бе дело на Пайтим Касами в 36-ата минута, но за успеха на домакините голяма роля имаше и вратарят Роберто, който отказа нападателите на гостите със спасяванията си през второто полувреме.

Първото полувреме премина под доминация на Олимпиакос. Още от началото домакините стартираха мощно и заредиха атака след атака. В 5-ата минута Масуаку напредна от ляво и намери Митроглу в наказателното поле, който стреля от воле, но покрай вратата. Две минути по-късно Алехандро Домингес стреля опасно от фаул и принуди Буфон да направи страхотно спасяване под гредата. След това в 11-ата минута отново Митроглу пробва рефлексите на вратаря на гостите, който отново опази вратата си.

В 12-ата минута обаче Ювентус бе близо до откриване на резултата. След центриране от корнер Пол Погба стреля с глава, а Карлос Тевес опита да отклони топката към вратата, след което защитник изчисти пред голлинията, а при опита за добавка и вратарят се намеси решително. В 20-ата минута при ново разбъркване след корнер Тевес успя да отбележи, но голът бе отменен заради засада.

Олимпиакос обаче отново взе нещата в свои ръце и в 27-ата минута Алваро Домингес бе намерен в наказателното поле и той стреля от воле от труден ъгъл, но топката мина опасно до гредата. По-добрата игра на домакините в крайна сметка бе увенчана с гол в 36-ата минута, когато след хубава контра Митроглу върна за Пайтим Касами на границата на наказателното поле, а той от движение насочи кълбото неспасяемо във вратата за 1:0.

Ювентус изглеждаше стъписан от това развитие на мача и така и не успя да направи нещо запомнящо се до края на полувремето, като едва в последната минута Андреа Пирло стреля от фаул, но покрай вратата.

Гостите стартираха по-добре второто полувреме. В 51-ата минута Погба намери хитро Лихтщайнер, който опита удар от воле, но топката се търкулна до гредата. След това в 56-ата минута Андреа Пирло имаше нов шанс да стреля от фаул, но отново неточно. Олимпиакос обаче можеше да стигне до второ попадение в 60-ата минута, когато Касами бе намерен в наказателното поле и стреля от движение, като топката облиза гредата.

Юве обаче продължи да търси изравняването и в 72-ата минута стигна до най-добрата си възможност. След двойно подаване между Тевес и Мората, испанецът изскочи сам срещу вратаря, но стреля право в тялото му. След това и Тевес направи голям пропуск като след центриране в пеналта Видал върна с глава за аржентинеца, който от точката на дузпата отправи удар, но стражът Роберто отново бе непробиваем.

В 86-ата минута и гредата помогна на домакините да запазят вратата си "суха" като Тевес отправи бомбен шут, който бе отразен от Роберто, след което топката се отби от напречния стълб на вратата.

В крайна сметка обаче Олимпиакос удържа крехката си преднина и с актив от 6 точки се намира на 2-ото място в класирането. Ювентус пък за момента е 3-ти с 3 точки.

СУПЕР ШОУ В ПИК TV! Приключиха лидерите на ППДБ с ТОВА ИЗКАЗВАНЕ в парламента (ВИДЕО) СУПЕР ШОУ В ПИК TV! Приключиха лидерите на ППДБ с ТОВА ИЗКАЗВАНЕ в парламента (ВИДЕО)