BG EN

Осъдиха футболен шеф, опитал се да купи мач

Футбол

Осъдиха футболен шеф, опитал се да купи мач

6479
на 03.12.2014
Осъдиха футболен шеф, опитал се да купи мач
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Пловдивчанинът Н.К., управител на пловдивската фирма "Аморе-КН" бе осъден за опит за подкуп на треньор и футболисти от юношеския отбор на ПФК "Берое" до 19 години, съобщава "Стандарт".

препоръчано

Състав на старозагорския районен съд даде на бившия шеф на ПФК "Любимец" присъда от 2 години затвор условно с три години изпитателен срок и глоба от 10 000 лева. Освен това той бе лишен от правото да заема ръководни длъжности от БФС за срок от 2 години.

Присъдата подлежи на обжалване пред старозагорския окръжен съд.

Според доказателствата по делото опитът за срамен пазарлък и купуване на мача между юношите на "Берое" и "Любимец" се разиграл на 29 юли миналата година в Стара Загора и съседното село Богомилово. Шефът на футболния клуб от града на дините предложил на старозагорския треньор 3000 евро и на трима състезатели от 500 до 1000 евро, за да паднат в мача срещу неговите момчета.

Знаем за случая, той наистина е от миналата година и сигналът до прокуратата е бил подаден от треньора на нашия отбор Иван Гаджев, бяха лаконични от ръководството на ПФК "Берое".

 

Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
ПИК TV: И Борис Бонев недоволства от Терзиев за кризата с боклука в София (ВИДЕО) ПИК TV: И Борис Бонев недоволства от Терзиев за кризата с боклука в София (ВИДЕО)
ново
Днес: 46
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК