Пиронкова тръгна с победа на трева

6304
на 12.06.2017

Цветана Пиронкова стартира с победа сезона си на трева. Ракета №1 на България надигра с 6:2, 6:2 чехкинята Тереза Мартинцова в първия кръг на турнира в Нотингам (Великобритания). След 3:2 в първия сет Цвети спечели 8 поредни гейма, с което реши мача. Следващата съперничка на българката ще е победителката от мача между Лорън Дейвис (САЩ) и Куруми Нара (Япония).

Утре съперника си ще научи и Григор Димитров. Йежи Янович (Полша) и Андрей Кузнецов (Русия) се срещат в първия кръг в Щутгарт (Германия), а победителят ще се изправи срещу родния ас във втория кръг.

Междувременно Григор се изкачи с едно място в ранглистата на АТП и вече е 12-и. Прогресът е благодарение на достигането до третия кръг на „Ролан Гарос“, с което Димитров подобри постижението си от миналата година, когато отпадна след първия мач. Българинът има 2980 точки и е само на 90 зад №10 Александър Зверев (Германия). В челото настъпи разместване, след като шампионът от Париж – испанецът Рафаел Надал се изстреля на второ място, а Новак Джокович пропадна до четвъртото.

Димитров ще е поставен в схемата на турнира на трева в Куинс, който започва на 19 юни. Той ще е под №7 и ще срещне непоставени съперници в първите 2 кръга.

СУПЕР ШОУ! Кирил Петков даде рецепта как ПИК да стане нормална медия: Трябва само да... (ВИДЕО) СУПЕР ШОУ! Кирил Петков даде рецепта как ПИК да стане нормална медия: Трябва само да... (ВИДЕО)