Пореден провал за Ливърпул

5185
на 20.09.2017

Free Bet Бонус за специалистите в Спортните Залози на efbet.com (18+)

Ливърпул изигра нов слаб мач и отпадна още на 1/16-финалите в турнира за Купата на Лигата. Отборът на Юрген Клоп напусна надпреварата след поражение с 0:2 от Лестър. Точни за "лисиците" бяха Шинджи Оказаки и Ислам Слимани през второто полувреме.

Мърсисайдци трябваше да отговорят на критиките след трите поредни неудачни мача, в които първо получиха пет гола от Манчестър Сити, а след това не успяха да победят Севиля и Бърнли на “Анфийлд”. Лестър също не беше в добра форма и взе само точка от последните си 3 двубоя в Премиър лийг, озовавайки се в опасна близост до зоната на изпадащите.

“Лисиците” стартираха участието си в Купата на Лигата с убедителна победа над Шефилд Юнайтед (4:1), но днес срещнаха съперник от съвсем различна класа, предава Спортал. Мениджърът на домакините Крейг Шекспир заложи в предни позиции на Ислам Слимани и Леонардо Уйоа, а за пръв път като титуляр започна новото попълнение Александър Драгович. Риад Марез стартира на пейката, а Джейми Варди изобщо не беше в групата заради травмата, получена в мача срещу Хъдърсфийлд.

Юрген Клоп пусна в титулярния състав Алекс Окслейд-Чембърлейн, на вратата застана Дани Уорд, а шанс от първата минута получи и Марко Груич. Филипе Коутиньо също бе сред стартовите 11 на “червените”.

Първата добра възможност на “Кинг Пауър Стейдиъм” се откри пред Окслейд-Чембърлейн след центриране на Андрю Робъртсън, но ударът на английския национал бе блокиран. Гостите продължиха да са по-добрият отбор, но без да създават сериозно напрежение пред вратата на Лестър.

В 27-ата минута Уес Морган попречи на Доминик Соланке да открие резултата, но топката попадна на крака на Робъртсън, който от удобна позиция направи по-трудното и я прати в аут. Малко по-късно Соланке пропусна да даде аванс на Ливърпул, а в оставащото време до почивката не се случи нищо интересно.

На полувремето Клоп извади от игра Коутиньо и пусна младата надежда Бен Уудбърн. Без бразилеца обаче мърсисайдци изпуснаха контрола в средата на терена и проблемите не закъсняха. Уйоа се контузи и вместо него в игра влезе Шинджи Оказаки, който откри резултата в 65-ата минута. Японецът се възползва от отклонена към него топка и с помощта на лек рикошет в крака на Робъртсън преодоля Уорд. Това бе 4-о попадение за Оказаки в последните 7 мача - повече, отколкото той отбеляза в предишните си 33 двубоя за "лисиците".

Последваха пропуски на Окслейд-Чембърлейн и Уудбърн, а при една от редките атаки на Лестър резултатът стана 2:0. Слимани напредна през центъра и след като не беше спрян, от границата на наказателното поле с мощен шут намери горния ляв ъгъл на мрежата.

Ливърпул няма нито една победа от началото на септември, но ще има възможност да сложи край на негативната серия в събота, когато отново се изправя срещу Лестър, този път в двубой от Премиър лийг.

ЛЕСТЪР - ЛИВЪРПУЛ 2:0 (0:0)
1:0 Ш. Оказаки (65)
2:0 И. Слимани (78)