Провал! Волейболните национали пропиляха златен шанс за класиране на финалите на Световната лига

Волейбол

13066
на 19.06.2017

Мъжкият национален отбор по волейбол на България пропиля златен шанс да се класира за финалите на Световната лига в Бразилия.

В последния си мач от третия предварителен турнир на надпреварата, в който избраниците на треньора Пламен Константинов участваха, в Кордоба, Аржентина, отборът отстъпи на тима на домакините с 1:3 гейма (16:25, 21:25, 25:23, 19:25).

Българите се нуждаеха от задължителна победа с какъвто и да е резултат, за да се класират за заключителния турнир  от състезанието в Бразилия.

Отборът на Аржентина отдавна бе останал без шансове за класиране за финалите, като постигна едва третия си успех в настоящото издание на Световната лига и втори срещу България.

От изпуснатия от българите шанс ще се възползва тимът на Съединените щати, който ще участва във финалния турнир.

За отбора на България Цветан Соколов бе нй-резултатен с 18 точки. Розалин Пенчев добави 14, а Тодор Скримов завърши двубоя с 10 точки.

За Аржентина Николас Бруно реализира 18 точки.

В класирането след груповата фаза на турнира тимът на България остава на деветото място.

За финалите в Бразилия, освен тимът на Бразилия се класираха още: Франция, Сърбия, Русия, Канада и Съединените щати.

ЕКШЪН В ПИК TV! Нежното острие на Слави притисна Асен Василев, нарече го шмекер и цар на финансовите машинации (ВИДЕО) ЕКШЪН В ПИК TV! Нежното острие на Слави притисна Асен Василев, нарече го шмекер и цар на финансовите машинации (ВИДЕО)