ПСЖ отнесе Андерлехт и мисли за следващата фаза, Курзава с хеттрик

8430
на 01.11.2017

Пари Сен Жермен си осигури участие на осминафиналите в Шампионската лига. Французите записаха четвърта поредна победа в група B след 5:0 над Андерлехт и имат 9 точки аванс пред третия Селтик. Шотландците загубиха с 1:2 от Байерн, който е втори в групата.

Звездната селекция на Унай Емери е отбелязала 17 гола от началото на турнира и не е допуснал нито един. Днес в герой за тима изненадващо се превърна левият бранител Лайвин Курзава, който отбеляза хеттрик през второто полувреме, предава Спортал. През първата част се разписаха Верати и Неймар. Шампионът на Белгия пък записа четвърта поредна загуба и е на дъното на групата.

Разликата в класите бе огромна, като Андерлехт удържа половин час на “Парк де Пренс”. Марко Верати откри резултата в 30-ата минута, а в края на първата част Неймар направи 2:0 с удар от границата на наказателното поле. След почивката Курзава се разписа след добавка, след като Неймар удари гредата от фаул.

ПСЖ - Андерлехт

Комбинация между най-скъпия футболист в света и сънародника му Дани Алвеш доведе до центриране, което Курзава засече за 4:0 в 72-ата минута. Малко по-късно френският национал оформи своя хеттрик, след като влезлият като резерва Ди Мария по случайност отклони топката към него.