ПЪЛЕН КРАХ! Левски се изложи насред "Герена"

63698
на 01.04.2018
ПЪЛЕН КРАХ! Левски се изложи насред Герена

Отборът на Левски се срина на старта на първата шестица в Първа лига. Представящият се трагично състав на Делио Роси стартира шампионския плейоф със загуба 1:2 от Берое на стадион "Георги Аспарухов". Головете на Педро Еуженио (3) и Камен Хаджиев (49) донесоха едва четвъртата победа в историята на "заралии", в дома на "сините" от 52 мача. Интересното е, че до 2009 година Берое имаше само една победа на "Герена", но след това победи с 1:0 през 2009 г., и с 1:0 през 2014 година, а днес постигна нов триумф, пише Спортал.бг

Единственото попадение на "сините" беше дело на Сержиу Буш в 75-ата минута, който беше първи за Левски във вратата на "зелените" от 354 минути. Той се възползва от подаване на единствения светъл лъч за столичани - Станислав Иванов. Капитанът на юношеския национален отбор записа първи минути при Делио Роси, влизайки при 0:2 в 62-ата минута. Роман Прохазка пък пропусна дузпа в 44-ата минута на първата част при 0:1.

Поражението е пето за Левски през този сезон, първо на "Герена", като остави тима с актив от 50 точки на трето място. Берое пък вече има 48 точки след своята победа №13 за сезона, като изостава само на две зад "сините", а днес стана също така първият отбор вкарал два гола на столичани на техния стадион през тази кампания. Именно поради това Берое може да вярва в третото място повече от всякога.

Наставникът на "сините" Делио Роси бе направил три промени от последната среща от редовния сезон, когато тимът му загуби с 0:1 от ЦСКА-София. Афонсо Фигейредо смени Иван Горанов, Жорди Гомес беше титуляр за сметка на Филипе Нашименто, а Сержиу Буш започна вместо Габриел Обертан, който е контузен и отпадна от групата. Румънецът си партнираше със Станислав Костов в схемата 4-4-2.

Колегата му Александър Томаш също бе направил трима футболисти от стартовите 11 при изненадващото равенство 0:0 с Витоша (Бистрица) на стадон "Беоре". Душан Перниш, Матеус Леони и Педро Еужени играха на местата на Георги Аргилашки, Веселин Пенев и Марко Адамович.

Интересното е, че на навръх 3-ти март, двата тима завършиха 0:0 на "Герена" в мач от редовния сезон. Преди това през есента, отборите също не си отбелязаха гол, като и тогава срещата свърши 0:0 под Аязмото.

Този път Берое обаче излезе победител.

Под проливен дъжд срещата стартира отлично за "заралии". Голмайсторът на гостите през този сезон Педро Еуженио даде аванс на тима още в 3-ата минута. Той спря хубавото топката на мокрия терен, след като от малък ъгъл прехвърли Божидар Митрев, който вчера навърши 31 години, а днес не се пласира добре и допусна първи гол на този стадион през този шампионат.
Попадението е под номер 14 за футболиста на Берое. Това е едва втори гол във вратата на "сините" на "Герена" в шампионата, но втори пореден, след като отборът имаше 11 поредни сухи мрежи.

Тиам пробва удар встрани от вратата в 7-ата минута.
Еуженио пък нацели горната греда от фаул в 11-ата минута. Гостите играят много по-добре, като продължават да създават положения. В 17-ата минута Камбуров се размина с топката в малкото наказателното поле.

Първият изстрел във вратата на Берое беше в 18-ата минута, когато Паулиньо не затрудни Перниш.
Последваха няколко възможности за домакините в рамките на три минута.
Камен Хаджиев изби опасно центриране в 25-ата минута, след това удар на Яблонски беше изби от защитник, а хубава атака на "сините" завърши с изстрел на Паулиньо, който беше избит в ъглов удар от бранител.

Станислав Костов не уцели вратата с глава след центрирането от корнер.

Тиам получи жълт картон за опасно влизане в краката на Мартин Райнов, но гостите искаха от Станислав Ставров халфът да бъде изгонен.

Еуженио можеше да удвои, но стреля в аут с глава.

В 42-ата минута Костов се откъсна, а след леко съприкосновение с Матеус Леони падна в наказателното поле. Реферът посочи бялата точка, въпреки протестите на Иван Иванов и Хаджиев. Бразилецът обаче не протестира. Щатният изпълнител Роман Прохазка стреля силно, но Перниш спаси.

Това е втора поредна пропусната дузпа на "Герена", след като Нашименто сбърка в 94-ата минута при равенството 1:1 с Етър.

Именно португалският халф влезе на почивката, като замени изненадващо Костов. Томаш пък пусна втори нападател - Сержиу Негруц, който смени Охене.

В 49-ата минута Хаджиев шокира феновете на столичани, след като вкара втори гол във вратата на Божката Митрев. Националът беше точен с глава, засичайки центриране от фаул на Еуженио.