РБ (Лайпциг) празнува първа победа в Шампионската лига

6242
на 18.10.2017

Отборът на РБ (Лайпциг) постигна първа победа в историята си в Шампионската лига. Германците стигнаха до успех с 3:2 като домакин над Порто в мач от Група “G” на надпреварата.

Двата тима си отбелязаха всички голове в срещата още преди почивката. Вили Орбан откри резултата още в осмата минута, след като се възползва от неумела намеса на вратаря Жозе Са. Десетина минути по-късно обаче Венсан Абубакар изравни, като получи топката в наказателното поле и със завъртане я прати във вратата.

В 38-ата Емил Форшберг даде нова преднина на РБ. Шведът се озова сам срещу стража и без да се бави реализира. Съвсем скоро Жан-Кевин Огюстен направи същото, след като при един рикошет остана и той остана сам срещу вратаря, предава Спортал. Минута преди края на първата част Иван Маркано върна португалците в играта, след като при един корнер засече топката във вратата от малкото наказателно поле.

РБ (Лайпциг) - Порто

През втората част и двата тима имаха по няколко удобни положения, като Абубакар на няколко пъти имаше чисти ситуации за изравняване, но пропусна. Така или иначе до ново попадение не се стигна и Лайпциг се поздрави с първи успех.

В класирането РБ е с актив от четири точки и за момента заема втора позиция. Порто пък е с една по-малко на трета. Лидер е Бешикташ с девет, а на дъното е Монако с едва една.

РБ (Лайпциг) - Порто 3:2