Реал и Барса в бясна надпревара

11306
на 06.04.2017

Реал Мадрид и Барселона продължават бясната надпревара помежду си за титлата в Примера. Двата големи гранда спечелиха срещите си от шампионата на Испания тази вечер. Барса се наложи с убедителното 3:0 на "Камп Ноу" в среща със Севиля. Реал победи като гост с 4:2 Леганес.

Отборът от "Бернабеу" е с 2 точки преднина спрямо Барселона във временното класиране, а също така и мач по-малко. До края на кампанията Барса предстои да изиграе 8 срещи, а Реал 9.

Суарес се разписа в 25-ата минута за каталунците, а Меси вкара в 28-ата и 33-ата минути при успеха с 3:0 на Барселона в дербито със Севиля. Витоло от гостите получи червен картон в 90-ата минута.

Хеттрик за Реал реализира Мората. Алваро се разписа в 18-ата, 23-ата и 48-ата минути. Хамес Родригес също вкара за победата на Реал този кръг. Халфът се разписа в 15-ата минута. За Леганес с попадения се отчетоха Габриел и Лусиано, съответно в 32-ата и 34-ата минути.

Реал Мадрид и Барселона също така са сред фаворитите за трофея в Шампионска лига. Двата клуба ще спорят на 1/4-финалите съответно с Байерн Мюнхен и Ювентус.