Реал (Мадрид) срещу Гремио на финала на Световното клубно първенство в Абу Даби

8262
на 14.12.2017

Европейският клубен шампион Реал (Мадрид) победи домакина Ал Джазира с 2:1 и се класира за финала на световното клубно първенство по футбол в Абу Даби.

Каземиро вкара гол за Реал в 31-ата минута, но след като съдията поиска видео повторение на ситуацията, отмени гола.

В 41-та минута Ал Джазира поведе в резултата с гол на бразилеца Ромариньо.

Реал изравни в 53-та минута, когато Лука Модрич изведе Кристиано Роналдо и носителят на "Златната топка" не сгреши за 1:1. В 81-та минута влезлият като резерва Гарет Бейл се разписа от близко разстояние за крайното 2:1, пращайки Реал на финала.

В мача за титлата Реал ще спори с бразилския Гремио, който победи в другия полуфинал Пачука с 1:0