Рекордната серия на Селтик приключи с унизителен погром

3183
на 18.12.2017

Шотландският гранд Селтик претърпя унизителна загуба с 0:4 от Хартс в среща от 19-ия кръг на местното първенство. По този начин беше сложен край на рекордната серия на "детелините" от 69 поредни мача без поражение в шампионатни двубои. Съставът на Брендън Роджърс остава лидер в класирането, но авансът му пред втория Абърдийн е само 2 точки.

Хартс имаше втората най-слаба атака в Премиършип преди сблъсъка в Единбург. "Сърцата" бяха вкарали едва 17 гола в 18 мача, но срещу хегемона от последните години демонстрираха впечатляваща ефективност. Любопитен е и друг факт, който прави успеха на Хартс още по-значим: в състава на мениджъра Крейг Ливайн имаше двама титуляри на по 16 години. Един от тях - Хари Кохрейн, дори успя да се разпише. Той откри резултата с плътен удар с левия крак в 26-ата минута и сложи началото на разгрома.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

В 35-ата минута "Тайнкасъл" отново ликуваше. Отнета топка в средата на терена доведе до бърза контра на домакините, завършена по най-добрия възможен начин от Кайл Лафърти, предава Спортал. Северноирландският нападател стреля по диагонала и с помощта на гредата топката се озова зад гърба на вратаря на Селтик Крейг Гордън.

В началото на второто полувреме Мануел Милинкович наказа грешка в защитата на гостите от Глазгоу и вкара за 3:0. Отново той довърши "детелините" с гол от дузпа в 76-ата минута.

Селтик има 41 точки и мач по-малко от Абърдийн. Трети е Глазгоу Рейнджърс с 36 точки. Хартс е на 5-о място в класирането с 27 точки, а другият отбор от Единбург - Хибърниън, е 4-и с 30 пункта.

ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Големи житейски промени за Раците, Близнаците - разсеяни в офиса ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Големи житейски промени за Раците, Близнаците - разсеяни в офиса
Викат Бойко Рашков в комисията в парламента, която нищи ОПГ-то в Митниците! Хората на Слави: Това, което чухме от МВР, е скандално! Даваме договора с Боташ на българската прокуратура (ВИДЕО) Викат Бойко Рашков в комисията в парламента, която нищи ОПГ-то в Митниците! Хората на Слави: Това, което чухме от МВР, е скандално! Даваме договора с "Боташ" на българската прокуратура (ВИДЕО)