На Световното - специален момент за Луис Суарес! В решаващ спор - асът... (ОБНОВЕНА)

29151
на 20.06.2018

Уругвай се класира за 1/8-финалите на световното първенство, след като победи с 1:0 Саудитска Арабия на "Ростов Арена".

Единствения гол в сблъсъка отбеляза Луис Суарес в средата на първото полувреме. Нападателят на Барселона се възползва от груба грешка на вратаря Мохамед Ал-Оваис, който увисна при центриране. Това беше попадение №52 за острието за родината му в мач №100.

С този успех латиносите събраха 6 точки, колкото има и Русия. Именно двата отбора ще определят победителя в група "А" на Мондиала в директен мач на 25 юни от 17.00 часа. При равенство "Сборная" ще финишира на лидерската позиция заради далеч по-добрата си голова разлика – 8:1 срещу 2:0.

Саудитска Арабия и Египет пък стягат куфарите за родините си и срещата помежду им ще бъде за престиж. Иначе мачът в Ростов на Дон беше скучен, като Уругвай и арабите основно се надлъгваха, но южноамериканците имаха леко териториално надмощие.

Селекционерът на Уругвай Оскар Табарес направи две промени в титулярния си състав от двубоя с "фараоните". Крилата Карлос Санчес и Кристиан Родригес стартираха за сметка на Нахитан Нандес и Джоджиан Де Араскаета. Атомното дуо Луис Суарес – Единсон Кавани поведе атаката, в центъра на терена действаха полузащитниците на италианския хегемон Ювентус Родриго Бентанкур и Интер Матиас Весино.

В състава на Арабите имаше четири промени от фиаското със "сборная". Вратарят Мохамед Ал-Оваис смени Абдула Ал-Муаюф, защитникът Али Ал Булаихи, халфът Хатан Бабхир също бяха титуляри. Фахад Ал-Мувалад, който влезе като резерва срещу Русия, поведе атаката. Зад него действа Тайсир Ал-Джасим.

Мачът в Ростов изненадващо започна равностойно и първият голов шанс се откри пред "зелените соколи". В 6-ата минута Матиас Весино спъна Хатан Бабхир на опасна позиция, но изстрелът на Мохамед Ал-Бураюк срещна стената. Уругвай създаде опасност след почти четвърт час игра. Мартин Касерес центрира от левия фланг към Единсон Кавани. Нападателят на ПСЖ се намираше на чудесна позиция, но ударът му от движение беше адски неточен.

После двата отбора предложиха здрава битка в средата на терена, затрудняваха се в организирането на атаки и логично грешките зачестиха. В средата на полувремето Карлос Санчес се опита да изненада вратаря с шут от малък ъгъл, но Мохамед Ал-Оваис спаси без проблеми. Така се стигна до 23-ата минута, когато Уругвай поведе. След изпълнение на корнер, стражът на арабите увисна, Луис Суарес се озова пред опразнената врата и нямаше как да сбърка – 1:0!

После Саудитска Арабия имаше два шанса да възстанови равенството. Първо Хатан Бабхир стреля от дистанция точно под горната греда, но Фернандо Муслера внимаваше и изби. После Касерес изпусна деветката на противника при подаване на далечната греда, Бабхир засече от движение, но в аут. След началото на второто полувреме Ал-Оваис спаси хубав изстрел на Суарес от фаул. След час игра латиносите профукаха нова възможност да сложат точка на спора. Кавани центрира на далечната греда, където Санчес засече с глава с летящ плонж, но над вратата, акцентира "Гол". До края не падна гол и Уругвай спечели мача с 1:0.

Уругвай – Саудитска Арабия 1:0

Голмайстор: 1:0 Суарес (23)

Уругвай: 1.Фернандо Муслера, 2.Хосе Хименес, 3.Диего Годин, 4.Гилермо Варела, 22.Мартин Касерес, 5. Карлос Санчес (82-Нандес), 6.Родриго Бентанкур, 7.Кристиан Родригес (59-Лаксалт), 15.Матиас Весино (59-Торейра), 9.Луис Суарес, 21.Единсон Кавани
Селекционер: Оскар Табарес

Саудитска Арабия: 22.Мохамед Ал-Оваис, 3.Осама Хосави, 4.Али Ал Булаихи, 6.Мохамед Ал-Бураюк, 13.Ясер Ал-Шахрани, 7.Салман Ал-Фараж, 9.Хатан Бабхир (76-Кано), 14.Абдула Отаиф, 17.Тайсир Ал-Джасим (43-Ал-Могахви), 18.Салем Ал-Досари, 19.Фахад Ал-Мувалад (79-Ал-Сахлави)
Селекционер: Хосе Антинио Пици

Стадион: "Ростов Арена", 42 678 зрители
Съдия: Клеман Тюрпен (Франция)

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка
САМО В ПИК TV! Стойчо Стойчев предупреди за възможен страшен батак, ако Главчев подаде оставка: Всичко се счупи заради изказването на Борисов за външния министър (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Стойчо Стойчев предупреди за възможен страшен батак, ако Главчев подаде оставка: Всичко се счупи заради изказването на Борисов за външния министър (ВИДЕО)