Баскетбол

60285
на 29.12.2016
Рилецо надви Левски

Отборът на Рилски спортист прекъсна негативната си серия от пет поредни загуби в шампионата на Националната баскетболна лига. В мач от 12-ия кръг самоковци се наложиха като гост над "Левски" със 78:61.

Двата тима изиграха интригуващ двубой, като първото полувреме премина през редица обрати. Гостите започнаха силно и в края на първата част водеха с 25:17. От своя страна "сините" взеха инициативата в началните минути на втората четвърт и успяха да стопят аванса на съперника. Благодарение на по-високата си класа обаче играчите на Рилецо отново поеха контрол и се прибраха на полувремето с преднина от 13 точки при 46:33. След почивката въпреки опитите си да се върнат в мача баскетболистите на "Левски" не успяха да съкратят изоставането си и в крайна сметка инкасираха деветата си загуба от началото на сезона.

Капитанът на самоковци Йордан Бозов бе най-резултатен за своя тим с 21 точки, към които добави и 6 асистенции. 17 пункта вкара американецът Еван Бройнсма, а с 16 приключи Дарин Иванов. За домакините Павел Иванов се отличи с 20 точки, а 19 записа Ангел Пейчинов.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка
САМО В ПИК TV! Стойчо Стойчев предупреди за възможен страшен батак, ако Главчев подаде оставка: Всичко се счупи заради изказването на Борисов за външния министър (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Стойчо Стойчев предупреди за възможен страшен батак, ако Главчев подаде оставка: Всичко се счупи заради изказването на Борисов за външния министър (ВИДЕО)