Родните кадети по баскетбол стигнаха до финал в Румъния

СПОРТЪТ ДНЕС

2837
на 18.04.2015

Националният отбор на България по баскетбол за кадети стигна до финал на приятелския турнир в Румъния, след като разгроми Турция. Това стана за втори път, след като ден преди това кадетите постигнаха драматична победа над същия съперник. Успехът във втория мач дойде по-лесно, а момчетата на Мануел Марков се наложиха над тима от южната ни съседка с 60:44, след много силна трета част. Така днес от 18:00 часа кадетите ни ще излязат в битка за първото място срещу домакините от Румъния, които ни победиха в първия ден на турнира и спечелиха днес в другия полуфинал срещу Грузия. Решаваща се оказа третата част, в която българските "лъвчета" нанизаха цели 21 точки срещу само 9 на турския тим. Те започнаха второто полувреме със серия 12-0, за да затвърдят лидерството си на терена и до края не дадоха шанс на своя съперник. Така те натрупаха солидна преднина и я запазиха до края на двубоя, за да спечелят с близо 20 точки разлика.

СУПЕР ШОУ! Кирил Петков даде рецепта как ПИК да стане нормална медия: Трябва само да... (ВИДЕО) СУПЕР ШОУ! Кирил Петков даде рецепта как ПИК да стане нормална медия: Трябва само да... (ВИДЕО)