Рома постави на колене Антонио Конте при завръщането му в Италия

7933
на 01.11.2017

Тук можеш да откриеш игрите на efbet, в които се крие Extra Bonus (18+)

Рома нанесе тежка загуба на Челси 3:0 в първия мач на Антонио Конте с лондончани в родината му Италия. Стефан Ел Шаарауи откри резултата още в 42-ата секунда на срещата. Той удвои аванса на римляните в 36-ата минута, а след почивката Диего Пероти оформи класическия резултат. Шампионът на Англия имаше няколко положения през първата част, но изненадващо бе трагичен в защита и това бе в основата на загубата.

С тази победа “вълците” се изкачиха на първо място в група C на Шампионската лига с актив от 8 точки, като имат една точка преднина пред Челси.

След като направиха 3:3 на “Стамфорд Бридж”, двата отбора решиха да не разочароват и в ответния мач. Срещата в Рим започна вихрено, като малко след изпълнението на центъра гостите направиха опасна атака, но Педро не се възползва, предава Споортал. След изминаването на 42 секунди от началото на срещата Рома поведе. Джеко отклони назад едно дълго подаване и топката се оказа на точното място за Ел Шаарауи, който я намери великолепно, като не остави шансове на Куртоа.

Рома - Челси

В четвъртата минута Еден Азар имаше великолепна възможност да изравни. Той се откъсна от защитата на съперника и излезе сам срещу Алисон, но стреля в него и вратарят спаси. Челси направи няколко добри атаки, но и домакините не бяха безидейни в търсенето си на втори гол.

Постепенно лондончани започнаха да доминират и продължиха да създават положения. Азар създаваше много проблеми на защитата на Рома. След като за пореден път той преодоля отбраната, стреля отново в тялото на Алисон. Коларов опита да изчисти, а топката попадна на крака на Мората, който направи сериозен пропуск.

“Вълците” отговориха подобаващо. Бърза атака в 35-ата минута завърши с подаване на Джеко към Ел Шаарауи, но изстрелът му бе спасен от Куртоа. Секунди по-късно вратарят на Челси трябваше да вади топката от мрежата и то отново след изстрел на Ел Шаарауи. Италианският национал се възползва от подаване на Найнголан и неориентирани действия на бившия си съотборник Рюдигер, който пропусна топката. Малко преди края на полувреме стражът на домакините се намеси блестящо след удар на Маркос Алонсо и запази преднината на тима си.

През второто полувреме опитите на Челси да се върне в мача се оказаха неуспешни. Конте пусна в игра Вилиан в 56-ата минута, като “сините” трябваше да изглеждат по-офанзивни, но това не се случи. Лондончани допуснаха трети гол и започнаха да изглеждат още нестабилни в защита. Диего Пероти направи 3:0 в 63-ата минута, след като с нисък, далечен удар прати топката в десния ъгъл на Куртоа. Малко по-късно Пероти пропусна добра възможност отново да се разпише, но стреля над вратата.

РОМА - ЧЕЛСИ 3:0
1:0 - Ел Шаарауи (1)
2:0 - Ел Шаарауи (36)
3:0 - Пероти (63)

ПИК TV! Зам.-шефът на Сметната палата, нарочен за служебен премиер: Съжалете ни! Жена ми от месец не спи (ВИДЕО) ПИК TV! Зам.-шефът на Сметната палата, нарочен за служебен премиер: Съжалете ни! Жена ми от месец не спи (ВИДЕО)