Рутинен успех за Юнайтед

3359
на 01.04.2018

Манчестър Юнайтед стигна до безпроблемна победа с 2:0 в домакинството си на Суонзи. “Червените дяволи” решиха двубой много рано, като още в 20-ата минута водеха с 2:0. Ромелу Лукаку откри резултата след пет минути, като за него това бе гол номер 100 във Висшата лига, а Алексис Санчес направи 2:0, пише спортал.бг.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Отборът на Моуриньо пропусна още няколко възможности да увеличи головата си сметка, а Суонзи не затрудни особено домакините. Тимът от Уелс имаше своите кратки моменти около 60-ата минута. На два пъти удари на влезлия като резерва Тами Абрахам бяха отразени след отлични изяви на Давид Де Хеа.

Юнайтед започна убедително и още в петата минута поведе в резултата. Ромелу Лукаку отбеляза своя гол номер 100 във Висшата лига, след като ударът му с левия крак се отклони в Моусън и топката се заби в мрежата зад Фабиански.

Превъзходството на “червените дяволи” в началото на срещата бе очевидно и можеше да доведе и до втори гол. Фабиански успя да избие удар на Лукаку, а малко по-късно и на Лингард.

Суонзи не оказваше особена съпротива, като нямаше отговор на по-агресивната игра на съперника. Тимът на Моуриньо напълно контролираше събитията на терена и си осигури аванс от два гола след 20 минути игра. Джеси Лингард, който прави поредния си много силен мач, пусна топката към Санчес, а защитник на гостите пропусна топката да мине покрай крака му. Чилиецът с прецизен удар се разписа за 2:0.

След половин час игра Лингард отново създаде проблеми на защитата на Суонзи, но завърши с неточен удар. Тимът на Карвахал успя да създаде една-две атаки, които не застрашиха Де Хеа. Ман Юнайтед постепенно намали темпото. С оглед на солидния аванс “червените дяволи” разиграваха спокойно в очакване на нови възможности.

След почивката ситуацията на терена не се промени, въпреки че мениджърът на Суонзи направи две смени, като пусна в игра Тами Абрахам и Том Каръл. Юнайтед продължи да доминира и пропусна две добри възможности да увеличи аванса си. След центриране на Мата Лукаку отклони топката с глава и Санчес стреля с глава отблизо, но кълбото мина над вратата. Малко по-късно Погба намери отлично Мата, който пробва много красив удар от воле, но топката отново бе над вратата.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 23 април - материалното положение на Близнаците ще се подобри, Козирозите ще жънат успехи САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 23 април - материалното положение на Близнаците ще се подобри, Козирозите ще жънат успехи
ПЪРВО В ПИК TV! Борисов изуми - скочи на журналистите, нападнати от Бойко Рашков! Лидерът на ГЕРБ към ППДБ: Не може да има сглобка с хора, които не си дават реална представа за това, което са сътворили ПЪРВО В ПИК TV! Борисов изуми - скочи на журналистите, нападнати от Бойко Рашков! Лидерът на ГЕРБ към ППДБ: Не може да има сглобка с хора, които не си дават реална представа за това, което са сътворили