9040
на 10.12.2017
Рууни измъкна Евертън на Анфийлд!

Ето каква сума достигна Jackpot Cards, най-високият джакпот на efbet.com (18+)

Уейн Рууни донесе равенството на Евертън 1:1 в гостуването на Ливърпул. Дербито на "Мърсисайд" не бе от най-равностойните, след като "червените" пропуснаха много положения, владееха играта, но така и не стигнаха до трите точки.

Всичко започна добре за подопечните на Юрген Клоп, които поведоха след гениално изпълнение на Мохамед Салах в 42-ата минута. В 77-ата минута обаче Уейн Рууни изравни след точно изпълнена дузпа.

Така Ливърпул пропусна прекрасна възможност да се изравни с Челси на 3-та позиция в класирането и остава 4-ти с 30 точки. С две по-малко от "сините" от Лондон. Евертън е на 10-та позиция с 19 точки.

Ливърпул контролираше нещата през първото полувреме, което се игра почти изцяло в половината на Евертън. "Червените" обаче не осъществяваха много голови положения.

Така се стигна до 42-ата минута, когато Мохамед Салах вкара поредния си невероятен гол. Египтянинът навърза двама защитници на "карамелите" в наказателното поле на противника и след това с прекрасен фалцов удар с левия крак насочи топката под гредата в далечния ъгъл. Пикфорд нямаше никакви шансове да стигне до кълбото - 1:0 за Ливърпул.

Това бе 13-ти гол на Салах във Висшата лига този сезон, с което излезе на върха при реализаторите, изпреварвайки Хари Кейн. Освен това крилото на Ливърпул има 19 гола в 24 мача във всички турнири.

Това обаче не бе всичко за първата част. В заключителните секунди Мане действа изключително егоистично, след като реши да стреля, въпреки че имаше цели трима негови съотборници на 100-процентови позиции.

Втората част отново започна силно за домакините, като още в първите минути Салах и Соланке пропуснаха от изгодни позиции. Ловрен пък бе изпреварен от Холгейт на голлинията при центриране от ъглов удар. Положенията пред вратата на Пикфорд следваха едно след друго, но втори гол за "червените" така и не падна.

Така се стигна до 77-ата минута, когато противно на логиката Евертън изравни. Уейн Рууни пусна хитър пас към Калвърт-Люис, който усети ръката на Ловрен върху гърба си и падна в наказателното поле. Реферът бе категоричен в решението си да даде дузпа за "карамелите". Уейн Рууни застана зад топката и в типичен стил с мощен шут под гредата направи 1:1.

До края Ливърпул натисна и в 86-ата минута резервата Филипе Коутиньо стреля прекрасно от свободен удар. Джордан Пикфорд пък отговори с още по-добро спасяване, пише "Гол".

Ливърпул - Евертън 1:1

1:0 Мохамед Салах 42'

1:1 Уейн Рууни 77'- д

Ливърпул: Миньоле, Гомес, Ловрен, Клаван, Робъртсън, Хендерсън, Милнър, Оклейд-Чембърлейн (78 - Коутиньо), Мане, Салах (67 - Фирмино), Соланке (82 - Ингс)

Евертън: Пикфорд, Кени, Холгейт, Уилямс, Мартина, Гай, Дейвис (46 - Ленън), Рууни (83 - Джагиелка), Калвърт-Люин, Сигурдсон, Ниасе (46 - Шнайдерлин)

Кристиян Коев пред ПИК TV: ППДБ са като куха лейка - няма нищо в главата, но е хубава и задоволява сексуално! Ако Борисов пак влезе в схема с тях, ще изгуби (ВИДЕО) Кристиян Коев пред ПИК TV: ППДБ са като "куха лейка" - няма нищо в главата, но е хубава и задоволява сексуално! Ако Борисов пак влезе в схема с тях, ще изгуби (ВИДЕО)