BG EN

Сагата с бюджета на НЗОК продължава! Надзорният съвет се събира извънредно

ЧАС ПИК

Сагата с бюджета на НЗОК продължава! Надзорният съвет се събира извънредно

3299
на 10.07.2014
Сагата с бюджета на НЗОК продължава! Надзорният съвет се събира извънредно
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Сагата с актуализацията на бюджета на НЗОК продължава. Вече близо седмица се вихри с пълна сила скандалът около парите на здравната каса, но реални действия не се предприемат.

препоръчано

Днес Надзорният съвет на Националната здравноосигурителна каса се събира на спешно и извънредно заседание в 11.30 часа. Вероятно ще се обсъжда точно актуализацията на бюджета. Засега подробна официална информация за предстоящите действия липсва.

 

Въпреки постигнатия консенсус между ГЕРБ, ДПС и БСП за актуализация на бюджета на Националната здравноосигурителна каса и въпреки своите собствени обещания здравният министър Таня Андреева не внесе законопроекта на заседанието на кабинета. По този начин обсъждането му се отлага поне със седмица. А време за губене няма, твърдят експерти. Исканите 328 млн. лв. са живезненоважни за действието на цялата система. 

 

"Не намирам основание за актуализацията на бюджета на НЗОК, още по-малко на държавния бюджет. Аз гледам цифри – повечето хора говорят без да гледат", отсече премиерът Пламен Орешарски. Според него към края на май дефицитът в касата е на равнище, което не е по-високо от същия дефицит за миналата година. НЗОК можела сама да се справи. 



Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Валерия Велева: Протестът няма визията за утре, а когато я няма, това е анархия. Да искаш сега да свалиш властта, значи да искаш да хвърлиш държавата в хаос (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Валерия Велева: Протестът няма визията за утре, а когато я няма, това е анархия. Да искаш сега да свалиш властта, значи да искаш да хвърлиш държавата в хаос (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК