СЕНЗАЦИЯ! Третодивизионен тим с престижно равенство на "Бернабеу" (СНИМКИ)

14801
на 29.11.2017
СЕНЗАЦИЯ! Третодивизионен тим с престижно равенство на Бернабеу (СНИМКИ)

Шампионът на Испания, Европа и света Реал Мадрид продължава да играе неубедително, като тази нощ не успя да спечели у дома срещу третодивизионния тим на Фуенлабрада в мач реванш от 1/16-финалите за Купата на краля, завършил 2:2. "Белите" стигнаха до следващата фаза благодарение на успеха си с 2:0 като гост преди месец. Тази нощ пред полупразните трибуни на "Сантяго Бернабеу" Реал изоставаше с 0:1 на почивката, след което се надигна с два гола на Борха Майорал (63 и 70). В края гостите стигнаха до престижно и заслужено равенство.

Реал Мадрид - Фуенлабрада

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Кейлор Навас се завърна на вратата на "лос меренгес" след възстановяване от травма. Зинедин Зиданзаложи на множество резервни футболисти и момчета от школата. Борха Майорал поведе атаката, подпомаган от Франчу и Оскар. В центъра на защитата бяха подредени Начо Фернандес и Техеро.

Гостите от мадридското предградие започнаха много нахъсано и настървено. Още в петата минута третодивизионният тим имаше отлична възможност за първи гол. Уго Фрайле получи топката по земя на пет метра от голлинията, но шутира неточно без да бъде обезпокояван. В осмата Кейлор Навас отрази шут на Матеус.

Видимо играчи в бяло играеха по-отпуснато, трудно организираха играта си и често се пропукваха в отбрана. Така се стигна до в 25-ата минута, когато костариканският страж трябваше да извади топката от мрежата си. Мийя шутира от 22 метра, Навас нямаше добра видимост, но определено можеше да се намеси по-добре. Вратарят изби топката в напречната греда, след което тя влетя в мрежата - 0:1.

Почти веднага след гола имаше спорни положения в двете наказателни полета. Първо останаха съмнения дали Тео Ернандес не извършва нарушение. След това Франчу стреля опасно, а топката срещна ръката на Хуанма - съдията реши, че това е корнер. В края на полувремето "лос бланкос" натиснаха в търсене на попадение. Маркос Йоренте стреля в обсега на вратаря, а в 44-ата Дани Себайос шутира малко над гредата.

Втората започна с по-амбицирана игра за домакините. Реал тръгна напред в търсене на гол, но трудно стигаше да удари, предава Спортал. Гостите не се отказаха и също атакуваха при всяка възможност. В 57-ата Исмаел беше изпуснат на първа греда и насочи към близката греда - Кейлор Навас реагира адекватно и изби. В 60-ата сантиметри разделиха Фуенлабрада от втори гол. Ката Диас стреля с глава и намери напречната греда.

В 62-ата Гарет Бейл се появи в игра и направи разликата с първото си докосване. Уелсецът центрира по брилянтен начин с външен фалц към далечната греда, където непокритият Борха Майорал отбеляза с глава. Топката се удари в горната греда, тупна пред голлинията, след което се оплете в мрежата - 1:1.

Седем минути по-късно европейският крал направи пълен обрат. Отново в основата на гола беше Бейл. Уелсецът беше зад защитата, но при паса, но на практика подаването дойде след рикошет от бранител на "сините". Уелсецът пое с пета, вратарят спаси, но при добавката Майорал овладя на гърди и стреля точно в ниския десен ъгъл - 2:1. В 89-ата гостите стигнаха до изравняване. Портийя беше изпуснат на десет метра фронтално срещу вратата. Първият му удар беше спасен, а при втория топката попадна в мрежата за 2:2.

Реал Мадрид: Навас; Ашраф, Техеро, Начо, Тео; Себайос, Йоренте, Ковачич (81 - Хайме Сеоан); Франчу (62 - Бейл), Майорал, Оскар

ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Семейни проблеми мъчат Стрелците, Везните - в плен на емоциите ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Семейни проблеми мъчат Стрелците, Везните - в плен на емоциите
Виктор Димчев пред ПИК TV: Борисов е преценил, че ППДБ ще са малкото братче на ДПС, а не големият ръжен в ръката на Агата (ВИДЕО) Виктор Димчев пред ПИК TV: Борисов е преценил, че ППДБ ще са малкото братче на ДПС, а не големият ръжен в ръката на Агата (ВИДЕО)