Серина безпощадна! Смаза Кербер във финала на "Уимбълдън" и изравни Щефи Граф

9925
на 09.07.2016
Серина безпощадна! Смаза Кербер във финала на Уимбълдън и изравни Щефи Граф

Серина Уилямс стигна до 22-ата си титла от Големия шлем след седмия си триумф на "Уимбълдън". 34-годишната американка победи Анжелик Кербер със 7:5, 6:3 за 1 час и 21 минути. По този начин тя изравни Щефи Граф по титли от Големия шлем.

Кербер успя да я спре в Австралия, където я победи на финала, но днес нямаше шанс, въпреки че даде всичко от себе си и изигра много добър мач. Миналия сезон Серина бе на път да стигне до Голям шлем в една година, но серията приключи на полуфиналите на US Open. Последваха загуби от Кербер в Австралия и от Гарбине Мугуруса в Париж преди тя да се завърне на върха с нов трофей.

Днес Уилямс бе твърдо решена да сложи на негативната серия. За разлика от предишните три загуби този път тя бе почти безгрешна, а мощните й сервиси и удари не оставиха много шансове на съперничката й.

28-годишната Кербер, която не бе губила сет от началото на "Уимбълдън", избра да посреща на старта, а това решение може би не бе от най-удачните. Серина бе много постоянна при своя начален удар и записа поне по един ас във всеки от сервис геймовете си, като не допусна нито една възможност за пробив в първата част. Американката започна с убедителен гейм, който завърши с 62-ия си ас от началото на турнира. Във втория гейм тя не се възползва от три възможности за пробив. Това даде увереност на Анжелик и тя в големи периоди бе равностойна на съперничката си, но това често не е достатъчно срещу Уилямс.

Нивото на тениса бе много високо, а грешките малко. Серина играеше много прецизно и разнообразно. Нетипично за нея тя направи 12 излизания на мрежата, като повечето от тях бяха успешни. При свой сервис пък рядко даваше възможност на германката да направи нещо. Двете взимаха геймовете, в които сервираха. Кербер затрудни Уилямс и стигна до равенство в деветия гейм, но не стигна до шанс за пробив. При 6:5 поставената под номер 4 се пропука. След две грешки се стигна до 15:40. Германката спаси първия сетбол, но при втория нямаше как да се справи с мощен бекхенд по диагонала.

В ложата на Серина бяха Бийонсе и Джей Зи. На трибуните още бяха Сър Дейвид Атънбъро, тенис легендите Маргарет Корт, Били Джийн Кинг и Мартина Навратилова и бившият президент на Международния олимпийски комитет Жак Рох.