Симоне Индзаги: Искахме отмъщение и го постигнахме

6472
на 14.08.2017

Треньорът на Лацио Симоне Индзати бе във възторг от спечелената Суперкупа на Италия. Неговите възпитаници победиха на финала Ювентус с 3:2. Специалистът призна, че тимът му е искал да си отмъсти за загубения финал за Купата на Италия и е постигнал своето.

“За съжаление тези мачове не свършват до последната минута. От моята гледна точка обаче се случи това, което трябваше. Ние бяхме по-добрият тим през тези 95 минути. Лацио заслужаваше да победи с оглед на показаното на терена. Отборът ни е в добра форма. От 4 юли насам тренираме много усърдно, защото искахме да си отмъстим за загубата на финала за Купата на Италия. Получихме два гола от статични положения, но само мога да сваял шапка на моите играчи, които се раздадоха докрай и заслужено спечелиха… Казах на играчите, че трябва да играят като отбор, за да надвият Ювентус. Много съм горд и щастлив от представянето им”, заяви Индзаги, цитиран от Спортал.