Синьо-червен триумф над Аякс, Меси и Неймар са на скорост преди битката с Реал

3450
на 21.10.2014

Отборът на Барселона спечели с 3:1 над Аякс в среща от група "F" на Шампионската лига, играна пред 79 357 зрители на "Камп Ноу". Неймар (7), Лионел (24) и Сандро Рамирес (90+4) отбелязаха за "синьо-червения" триумф, пише sportal.bg. В 88-ата Ел Гази даде искрица надежда на амстердамци. Интересното е, че Лео Меси беше сменен в 66-ата минута, за да получи почивка. В събота Барса гостува на "Сантиаго Бернабеу" за големия сблъсък с Реал Мадрид.

Във втори пореден двубой Хавиер Масчерано беше поставен в халфовата линия на каталунците. Иван Ракитич и Андрес Иниеста се завърнаха в стартовия състав. Триото в атака беше оформено от Педро Родригес, Лионел Меси и Неймар. Холандците също подредиха 4-3-3, а в нападение действаха Шьоне, Сигторсон и Кишна.

Момчетата на Луис Енрике започнаха с продължително владение на топката и опипване слабите места на съперника. Акциите на "блаугранас" се изграждаха бавно и многоходово, като липсваха опасности в началните минути. С първото по-опасно влизане в наказателното поле падна и първият гол. Меси придаде скорост на акцията след финтове пред дъгата, след което изведе свободния вляво Неймар, чийто мигновен премерен удар намери далечния ъгъл - 1:0. Това беше десети гол за бразилеца в десетте му официални срещи, като цели пет асистенции от тези попадения дойдоха от Меси.

В 11-ата Жорди Алба подаде към аржентинеца, който от 13 метра стреля над гредата. В 24-ата минута холандците сами подканиха съперника за втори гол. При едва третата опасност "лос кулес" удвоиха резултата. Андрес Иниеста овладя топката и пусна остър и точен пас в наказателното поле, където Меси стреля ниско, вратарят Силесен игра с топката, но тя все пак се плъзна зад голлинията. Това беше попадение номер 69 за Лео в Шампионската лига, с което се изравни с Кристиано Роналдо и вече е само на два гола от рекорда на Раул.

В 29-ата защитата на Франк де Бур отново беше хваната на скоростна акция, Меси изведе Педро, но след неговия нисък изстрел топката срещна далечната греда. В 36-ата Жерард Пике детински си позволи да загуби топката в наказателното поле, но Кишна не се ориентира правилно. В 39-ата капитанът за Барса днес Иниеста сякаш шеговото разцепи центъра на защитата с топка в крака, но сам срещу Силесен не се справи с прехвърлянето. В 43-ата Сигторсон стреля, топката се отклони и излезе в корнер.

И през второто полувреме домакините лесно влизаха в наказателното поле на съперника. В 47-ата минута Меси стреля над гредата. Две минути по-късно Педрито шутира от дъгата, Силесен изби, а Ла Пулга беше в засада за добавката. В 51-ата премина през трима в наказателното поле, но след удара му топката се оплете от външната страна на мрежата.

В 55-ата гостите от Амстердам изградиха много добра акция, но завършекът не беше точен - Ван Райн стреля до близката греда в аут. В 59-ата Лео Меси завъртя топката към горния далечен ъгъл вместо да центрира от фаул, но сантиметри не му стигнаха. В 63-ата Пике щеше да си отбележи автогол от несръчност.

В 66-ата минута Меси беше сменен сякаш за порицание след нашумелия му в публичното пространство отказ да напусна терена срещу Ейбар. В 75-ата топката стигна до Клаасен на пенлата, но мигновеният му шут беше доста неточен. В 88-ата защитата на каталунците се замота и позволи на Ел Гази да намали опасно резултата с удар отблизо - 2:1. В 93-ата Даниел Алвеш нанесе бомбен удар от далечен фаул, след като топката профуча над гредата. В 94-ата резервата Сандро Рамирес донесе спокойствие на трибуните с хубав трети гол. Юношата на "лос кулес" се освободи в наказателното поле и намери далечния ъгъл.

Барса: Тер Стеген; Алвеш, Пике, Бартра, Алба; Ракитич, Масчерано, Иниеста; Педро, Меси, Неймар
Аякс: Силесен; Ван Райн, Велтман, Мойсандер, Виргевер, Клаасен, Цимлинг, Андресен, Шьоне, Сигторсон, Кишна

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за вторник: Меркурий продължава своето ретроградно движение, Везните да внимават с финансовите документи САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за вторник: Меркурий продължава своето ретроградно движение, Везните да внимават с финансовите документи
Бесен екшън в парламента - преследват ген. Атанасов с въпроси за Живко Коцев (ВИДЕО) Бесен екшън в парламента - преследват ген. Атанасов с въпроси за Живко Коцев (ВИДЕО)