на 16.12.2012
Славия довърши Ботев за купата
Автор:   Мара Калчева

Вълшебен гол с глава на Попара подпечата победата на "белите"

Славия победи с 1:0 като гост Ботев Пловдив в мача реванш от осминафиналите на Купата на България по футбол и с общ резултат 4:0 „белите“ продължават напред в турнира. Най-спорната ситуация в срещата бе в 27-та минута, когато Костадин Дяков навлезе в наказателното поле на Славия и бе повален на земята от Живко Желев, но дузпа не бе отсъдена. Славия поведе в резултата в 33-та минута, когато Здравко Лазаров центрира в наказателното поле на Ботев, Павле Попара засече топката с глава и я прати във вратата на Христо Иванов. През втората част превъзходството беше поделено, като и двата отбора имаха възможности за гол. Здравко Лазаров, Владислав Златинов и Павле Попара пропуснаха най-чистите положения за Славия, докато за домакините не успя да се разпише резервата Станислав Костов. Новият старши треньор на Ботев Пловдив Станимир Стоилов не водеше отбора. На скамейката беше помощник треньорът на „канарчетата“ Костадин Видолов. „Видях много слабости в тактическо и физическо отношение, ако щете и в настройката на отбора за мача. За всичко това ще говорим по време на зимната подготовка“, каза Станимир Стоилов-Мъри. Наставникът на Славия - Вили Вуцов обаче е сигурен, че тактическата постройка на Ботев е дело на Мъри.

Доц. Борислав Цеков съсипващо пред ПИК TV: Вотът на недоверие минава всякакви граници! Ето защо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков съсипващо пред ПИК TV: Вотът на недоверие минава всякакви граници! Ето защо (ВИДЕО)