След драма в Полша! "Лъвовете" отпадат от Европейското! Тежък 1/4-финал (ВИДЕО)

ВИДЕО

44779
на 31.08.2017
След драма в Полша! Лъвовете отпадат от Европейското! Тежък 1/4-финал (ВИДЕО)

"Лъвовете" отпаднаха от Европейското по волейбол. Нашите записаха тежка загуба от Сърбия с 0:3 гейма в "Таурон Арена" в Краков. Така родните национали не съумяха да прескочат 1/4-финалната фаза на форума. 21:25, 22:25, 26:28 в отделните части. "Плавите" ще спорят с Германия на полуфиналите, в другия полуфинал сили ще премерят отборите на Русия и Белгия.

Досега на турнира нашите бяха инкасирали поражение с 0:3 от Русия и се поздравиха с категорични успехи срещу Испания, Словения и Финландия. Сърбия е с 3 победи от 3 мача преди 1/4-финалите. "Плавите" записаха успехи над Полша, Естония и Финландия. Съответно с 3:0, 3:2 и 3:0.

Сърбите са сочени като фаворити в турнира, след отпаданията на Франция и Полша в плейофите. Урош Ковачевич и Петрич са изключително стабилни на посрещане и в атака. Подрашчанин, Лисинац и Станкович осигуряват вариативност и класа при центровете. Лубурич и Атанасийевич са много силни диагонали, либерото Росич и разпределителят Йовович също са сред най-класните волейболисти в света. Майсторович е изключително силен в защита и на посрещане. Тимът, отстранил "лъвовете" има сериозна класа.

"Плавите" поведоха с 8:7 на първото техническо прекъсване. 16:12 за сърбите на второто техническо прекъсване. Гейм за Сърбия 25:21. "Лъвовете" поведоха с 8:3 във втория гейм, но позволиха обрат и загубиха частта с 22:25. В третия гейм шанс за сериозен шанс за изява получиха Сеганов, Скримов и Тодоров. Нашите имаха преднина от 24:22, но не затвориха частта и са аут от надпреварата.

Силен турнир за нашите, но в 1/4-финала подопечните на Пламен Константинов не съумяха да победят фаворита в потока Сърбия.

България: Георги Братоев, Розалин Пенчев, Виктор Йосифов, Николай Пенчев, Николай Николов, Цветан Соколов и Теодор Салпаров – либеро

Селекционер: Пламен Константинов

Сърбия: Никола Йовович, Дражен Лубурич, Урош Ковачевеч, Неманя Петрич, Марко Подрасчанин, Сречко Лисинац - Невен Майсторович - либеро

Селекционер: Никола Гърбич.

СУПЕР ШОУ! Кирил Петков даде рецепта как ПИК да стане нормална медия: Трябва само да... (ВИДЕО) СУПЕР ШОУ! Кирил Петков даде рецепта как ПИК да стане нормална медия: Трябва само да... (ВИДЕО)