Слован с Божиков оглави класирането в Словакия

6763
на 20.09.2017

Българският национал Васил Божиков игра 90 минути за Слован (Братислава), който постигна очаквана победа над гостуващия Земплин (Михаловце) в среща от 9-ия кръг на словашкото първенство. Столичният тим се наложи с 3:1 и излезе начело в класирането с аванс от 2 точки пред Нитра, но и мач повече.

Якуб Мареш даде преднина на Слован в 45-ата минута, а за 2:0 точен беше Филип Холошко в 53-ата, предава Спортал. Интригата окончателно изчезна след попадението на Филип Орсула в 63-ата минута, а до края гостите върнаха едно попадение чрез Милан Симчак.

В следващия кръг на Слован предстои тежко гостуване на Жилина.

СЛОВАН (БРАТИСЛАВА) - ЗЕМПЛИН (МИХАЛОВЦЕ) 3:1
1:0 Я. Мареш (45)
2:0 Ф. Холошко (53)
3:0 Ф. Орсула (63)
3:1 М. Симчак (72)