Стеф Къри изстреля шампиона Голдън Стейт на финал в НБА (ВИДЕО)

Баскетбол

8713
на 31.05.2016

Тук можеш да видиш най-новите казино игри от efbet (18+)

Повторението на миналогодишния финал в НБА вече е факт. Голдън Стейт Уориърс сътвориха един от големите обрати в историята на плейофите и стигнаха до победа с 4-3 срещу Оклахома Сити Тъндър, въпреки че изоставаха с 1-3. Шампионите нанесоха последния удар пред собствена публика и спечелиха мач №7 с 96:88, осигурявайки си втора поредна среща на финалите на лигата с ЛеБрон Джеймс и Кливлънд Кавалиърс.

Уориърс завършиха редовния сезон с невижданите 73 победи и 9 загуби, след което бяха на ръба на елиминацията във финалите на Запад, но намериха сили да се върнат, подобрявайки няколко индивидуални рекорда и ще имат шанс да защитават титлата си. Досега само 9 отбора в историята на НБА бяха заличавали пасив от 1-3 в елиминации.

36 точки, 8 асистенции, 5 борби и 3 грешки. Това бе статистиката на Стеф Къри, който за 40 минути вкара 13/24 опита в стрелбата от игра (7/12 от тройката), 3/3 от наказателната линия, както и някои шутове в типично свой стил.

Клей Томпсън от своя страна реализира 21 точки, като този път вкара "само" 6 тройки след рекордните 11 в предишния мач. Дреймънд Грийн завърши с 11 точки, 9 борби и 4 асистенции.

Кевин Дюрант бе най-резултатен за Тъндър с 27 точки, а Ръсел Уестбрук постигна "дабъл-дабъл" с 19 и 13 асистенции.

Томпсън и Къри завърват серията съответно с 30 и 32 реализирани тройки, осигурявайки си място в книгата с рекордите, след като нито един играч до този момент не бе вкарвал повече от 28 в плейофна серия.

Уориърс преживяха трудно първо полувреме, в което вкараха най-малко точки от началото на сезона - скромните за тях 42, а гостите се оттеглиха в съблекалнята с аванс от шест след 24 минути игра. През третата част нещата се развиха в коренно различна посока и проблемите бяха за Оклахома Сити, които реализираха само 12 точки срещу 29 за домакините.

Тъндър се бориха до последно и минута преди края губеха само с 4 точки - 86:90, но точно тогава Къри взе нещата в свои ръце и първо вкара три наказателни удара, а след това и тройка, подпечатвайки визата за финалите на своя тим.

Серията с Кливлънд започва в четвъртък, а първите два мача са в "Оракъл Сентър" в Оукланд.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 29 март - Лъвовете се радват на материални успехи, поредната интрига пречи на Скорпионите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 29 март - Лъвовете се радват на материални успехи, поредната интрига пречи на Скорпионите
ПИК TV! Бойко Борисов: Мераклии за премиери винаги ще се намерят. Президентът е отговорен човек, на него може да се разчита (ВИДЕО) ПИК TV! Бойко Борисов: Мераклии за премиери винаги ще се намерят. Президентът е отговорен човек, на него може да се разчита (ВИДЕО)