Страхотен спектакъл на Мондиала! С атомна атака - "червените дяволи"... (ОБНОВЕНА)

54888
на 18.06.2018
Страхотен спектакъл на Мондиала! С атомна атака - червените дяволи... (ОБНОВЕНА)

Белгия постигна убедителна победа над Панама с 3:0 в първия мач от Група "G" на Световното. Двубоят се състоя в Сочи. Мертенс се отчете с изключително красив гол, а Лукаку добави 2 попадения за класиката.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Еден Азар в 22-ата минута пропусна от близка дистанция. Броени минути по-късно и Лукаку не съумя да се разпише, веща намеса на Торес предотврати попадение. Мертенс в 40-ата минута също не сполучи при изгодно положение за гол. Азар пък на още 2 пъти застраши вратата пазена от Пенедо, но нямаше късмет в завършващата фаза. Така до почивката не бяха отбелязани попадения.

Дрис Мертенс 2 минути след подновяването на играта вкара уникален гол, с воле от далечна дистанция. Феноменална траектория на топката и 1:0 за белгийците.

Де Бройне не съумя да се разпише за европейския тим в 52-ата минута. В 55-ата минута Мурийо остана сам срещу Куртоа, но не сполучи, сериозно положение за Панама и късмет в ситуацията за белгийците.

Еден Азар проби в наказателното поле на Панама в 69-ата, отклони към Де Бройне, който центрира прецизно, кълбото стигна до Лукаку, а централният нападател не сгреши - 2:0 за Белгия.

"Червените дяволи" направиха уникална контраатака в 75-ата минута. Лукаку се отчете с попадение за 3:0, брилянтна асистенция на Азар.

Голов спектакъл през второто полувреме, класически успех за Белгия, отборът дава заявка да е сред най-солидните състави на Мондиала в Русия.

В нападението и халфовата линия на "червените дяволи" личат имената на звездите Еден Азар, Де Бройне, Лукаку, Мертенс, Караско, Мюние и Витцел. Куртоа е страж на белгийците, а тимът разполага и с изключително класни бранители - Вертонген, Алдервейрелд и Боята сред титулярите.

След колебливия старт на повечето фаворити за трофея, асовете на Белгия показаха много добра спортна форма. Лукаку демонстрира, че разполага с качества, които го нареждат сред най-големите претенденти за голмайсторския приз на форума. Храбрият тим на Панама пък дебютира на Световно първенство по футбол.

В карето са още тимовете на Англия и Тунис.

Стартови съставите:

БЕЛГИЯ: Куртоа, Алдервейрелд, Вертонген, Мюние, Боята, Витцел, Де Бройне, Караско, Лукаку, Азар, Мертенс

Треньор: Роберто Мартинес

ПАНАМА: Пенедо, Мурийо, Ескобар, Р. Торес, Дейвис, Гомес, Купър, Годой, Родригес, Перес, Г. Торес

Треньор: Ернан Гомес

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка
САМО В ПИК TV! Стойчо Стойчев предупреди за възможен страшен батак, ако Главчев подаде оставка: Всичко се счупи заради изказването на Борисов за външния министър (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Стойчо Стойчев предупреди за възможен страшен батак, ако Главчев подаде оставка: Всичко се счупи заради изказването на Борисов за външния министър (ВИДЕО)