BG EN

Създават звено в ДАНС за обработване на резервационни данни на пътниците

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Създават звено в ДАНС за обработване на резервационни данни на пътниците

7470
на 30.09.2015
Създават звено в ДАНС за  обработване на резервационни данни на пътниците
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В Държавната агенция „Национална сигурност” ще бъде създадено национално звено за получаване и обработване на резервационни данни на пътниците в България, превозвани по въздух. 

препоръчано

Данните се обработват само за целите на предотвратяването, разкриването, разследването и наказателното преследване на тежки престъпления и при спазване на Закона за защита на личните данни. Това предвижда предлагана от правителството промяна в Закона за ДАНС, която ще бъде внесена в Народното събрание.

Със законопроекта за изменение и допълнение на Закона за ДАНС се създава нова глава – шеста „а”, в която са регламентирани редът за осъществяване на дейността по получаване и обработване на резервационните данни от националното звено и статутът на неговия ръководител. Въведени са административно-наказателни разпоредби за неизпълнение на задълженията за предоставяне на резервационни данни.

Със законопроекта се въвеждат изискванията на Директива 2004/82/ЕО относно задълженията на превозвачите да съобщават данни за пътниците.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 63
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК