Сърбия изпусна Германия в инфарктен мач, "плавите" загубиха капитана си за България

5646
на 22.07.2014
Сърбия изпусна Германия в инфарктен мач, плавите загубиха капитана си за България

Еврошампионът Сърбия изпусна Германия във втори мач от група "Б" на Евро 2014 за юноши до 19-годишна възраст и двата отбора завършиха наравно 2:2. Сърбите изпуснаха редица чисти положения пред вратата на Оливер Шницлер, а освен това водеха в резултата до 91-ата минута, когато Щарк изравни за крайното 2:2.

За да направи положението в сръбския лагер още по-минорно, капитанът на западните ни съседи и автор и на двата гола в този мач за техния тим Неманя Максимович си изкара червен картон в 95-ата минута и ще пропусне сблъсъка срещу България в последния мач от груповата фаза.

Именно Неманя Максимович откри резултата в 32-ата минута на срещата. Германците спряха да играят при едно центриране на Андрия Живкович, след като очакваха съдиите да отсъдят тъч, тъй като крилото на сърбите изпусна топката извън очертанията на терена, но съдийски сигнал не последва. Така Максимович изпревари Шницлер и откри резултата. Само седем минути по-късно обаче Германия изравни след груба грешка на вратаря на сърбите Предраг Райкович.

Стражът не успя да избие центриране от корнер и позволи на реализиралия и във вратата на България централен нападател на Германия Дейви Зелке да възстанови равенството с акробатичен удар веднага след неговата неумела намеса. Този резултат обаче също не се задържа дълго и само две минути по-късно Йович отново изведе Сърбия напред в резултата.

Лука Йович се възползва от лоша намеса на вратаря на германците Шницлер, който незнайно защо реши да изчисти с крак едно центриране в наказателното си поле, вместо да улови топката. При избитата от него топка се получи рикошет и топката попадна в краката на Йович, който от няколко метра вкара за 2:1 в полза на Сърбия. При този резултат завърши и първото полувреме.

След почивката сърбите буквално изпуснаха своя шанс да реализират трети и може би четвърти гол във вратата на своя опонент и да решат мача в своя полза. На няколко пъти техни футболисти излизаха абсолютно непокрити срещу вратаря на Германия, но не успяваха да го преодолеят. Мият Гачинович, капитанът Максимович и другият голмайстор Йович пропуснаха чисти ситуации пред вратата на съперника.

Така се стигна до фаталните за Сърбия последни минути на мача. В 91-ата минута централният защитник на Германия Никлас Щарк възстанови равенството с удар от непосредствена близост, след като се възползва от остро центриране отдясно. В 5-ата минута на добавеното време пък техният капитан Неманя Максимович получи червен картон, след като при единоборство с опонент съдията прецени, че той го е фаулирал грубо и го отстрани директно от игра.

Повторенията обаче показаха, че нарушението на Максимович не бе чак толкова грубо. Въпреки това той няма да може да играе в последния мач на Сърбия в груповата фаза, който е именно срещу България. /sportal.bg

ПИК TV! Корнелия Нинова не очаква конституционна криза, а избори две в едно на 9 юни (ВИДЕО) ПИК TV! Корнелия Нинова не очаква конституционна криза, а избори две в едно на 9 юни (ВИДЕО)